Новини » Світ

Число жертв тайфуну на Філіппінах зросло до 325 осіб

Число жертв найсильнішого за останні 20 років на півдні Філіппін тайфуну Пабло вранці у четвер досягло 325, зникли безвісти 379, поранено – 411 осіб. Про це свідчать офіційні дані, опубліковані на сайті національної цивільної оборони.

За попередніми даними, перший тайфун, що обрушився на Філіппіни у грудні і 16-й за цей рік, за дві доби руху по території «країни семи тисяч островів» пошкодив понад 4,7 тисячі будинків, з них були повністю зруйновані понад дві тисячі.

У сховищах та евакоцентрах залишаються майже 185 тисяч осіб. У трьох найбільш постраждалих провінціях – Східний Давао, Південний Давао і Компостела-Веллі – оголошено стан лиха.

«Нам ніде укрити евакуйованих: всі евакоцентри позбулися дахів», – говорить губернатор Східного Давао Корасон Маланьяон. Міжнародний Червоний Хрест звернувся із закликом терміново надати жителям постраждалих районів допомогу на суму не менше 4,8 мільйона доларів.

За словами міністра соціального забезпечення і розвитку Філіппін Корасон Соліман, найбільш гострою проблемою в даний час є нестача ліків, сухого одягу та наметів.

За даними філіппінської адміністрації атмосферних, геофізичних та астрономічних послуг (PAGASA), тайфун, який увійшов на територію Філіппін дві доби тому, до ранку вівторка знову ослабнув і зараз класифікується як тропічна буря.

Швидкість вітрів у даний час становить 115 кілометрів на годину з поривами до 145 кілометрів.

«Око» тайфуну, діаметр якого також зменшився до 350 кілометрів, перебуває зараз за 350 кілометрів на захід від міста Корон, у провінції Палаван. Очікується, що тайфун, що рухається на північний захід зі швидкістю 13 кілометрів на годину, повністю покине філіппінську зону відповідальності вранці у п’ятницю, пише ZN.UA.

Loading...