Новини » Суспільство 29 листопада, 2012, 12:58
Українська Вікіпедія відкриє представництво в освітній мережі «Щоденник.ua»

Українська Вікіпедія відкриє своє представництво в освітній мережі «Щоденник.ua».

Як повідомили сьогодні у прес-службі проекту, днями Всеукраїнський освітній портал «Щоденник.ua» та Громадська організація «Вікімедіа Україна» підписали Меморандум про співпрацю.

«Можливо, вже найближчим часом діти та дорослі, зареєстровані у безкоштовній освітній мережі «Щоденник.ua», зможуть не виходячи з системи користуватися улюбленою електронною енциклопедією», – йдеться у повідомленні.

Згідно з Меморандумом про співпрацю, на порталі «Щоденник.ua» буде створено офіційне представництво Вікімедії. Крім того, організації планують запустити безліч цікавих конкурсів, тестів та соцопитувань для українських школярів і вчителів, спільно знімати відеоуроки, проводити лекції про роль сучасних інноваційних технологій в освіті в провідних школах України, організовувати спільні майстер-класи та круглі столи, тощо.

Плідна співпраця між двома освітніми організаціями має прискорити процес інтеграції сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес та сприяти розширенню вільного доступу дітей та дорослих до сучасних баз знань в Україні.

«Ми вже здійснили декілька успішних проектів з «Вікімедіа – Україна». Підписання меморандуму про співпрацю – це наступний логічний крок до реалізації нашої спільної мети – поширення знань через Інтернет для ефективного розвитку освітнього процесу. Мені дуже близькі ідеї створення та розповсюдження навчальних сторінок у мережі, популяризації легкого доступу до знань, запровадження зручної системи добре структурованої інформації», – каже генеральний директор Всеукраїнської освітньої мережі «Щоденник.ua» Олександр Ходорковський.

«Уявіть собі світ, де кожен має доступ до всієї суми корисних знань, що

накопичило людство. Переконаний, що освітній процес у ХХІ столітті немислимий без вільних знань, без Вікіпедії. Користування вільною енциклопедією сьогодні стало нормою для більшості користувачів Інтернету в Україні, а її наповнення й удосконалення не в останню чергу залежить від освітян та учнів старшої школи. І те, що сьогодні, завдяки співпраці з освітньою мережею «Щоденник.ua» ми долучаємо до вільних знань майбутнє покоління громадян України, є, на мій погляд, знаковою подією», – голова правління ГО «Вікімедіа Україна» Євген Букет.

Довідка.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» – українська громадська організація, яка сприяє розвитку Вікіпедії – вільної енциклопедії та проектів «Фонду Вікімедіа». Місія проекту – надати кожному можливість вільно створювати інформацію і знання, обмінюватися і мати доступ до них.

Вікіпедія – відкрита багатомовна вікі-енциклопедія, що містить майже 22 млн статей, написаних добровольцями з усього світу. Вікіпедія є п’ятим за популярністю веб-сайтом у світі – його щомісяця відвідують понад 400 млн осіб. За обсягом відомостей і тематикою Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією, яка коли-небудь створювалася за всю історію людства.

Всеукраїнський освітній проект «Щоденник.ua» найбільший освітній інтернет-проект України, за допомогою якого навчаються 9 655 шкіл. Вже підключено 934 937 школярів135 013 вчителів i 230 055 батьків. Це безкоштовна закрита система автоматизованого документообігу для навчальних закладів, яка поєднує в собі функції для навчання та спілкування (електронний щоденник, класний журнал, розклад, звітність тощо). Наочне уявлення процесу роботи в Єдиній освітній мережі дозволить гостям та учасникам виставки побачити всі аспекти роботи в сучасному електронному освітньому просторі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:50 :03