Новини » Львів 28 листопада, 2012, 18:39
Скандальна заява судді у Львові: захист «Знесіння» не є резонансною справою

Суддя Мар’ян Кушнерик Львівського апеляційного адміністративного суду, де тепер перебуває на апеляції рішення Львівського окружного адміністративного суду, на сьогоднішньому судовому засіданні заявив, що справа парку «Знесіння» не є резонансною.

«Цю справу роздувають. Для кого вона резонансна? Я не дозволю за рахунок суду піднімати собі авторитет», – різко заявив сьогодні, 28 листопада, суддя Мар’ян Кушнерик, який головував у колегії, куди окрім нього входили іще судді Василь Багрій та Дмитро Старунський, котрим учасники процесу висловили повну довіру.

Такі заяви судді Мар’яна Кушнерика неабияк стурбували присутніх у залі суду численних представників громадськості Львова, серед яких був і Герой України Юрій Шухевич, бо не будь ця справа резонансною, то не отримала б вона такого розголосу в ЗМІ та в середовищах громадських організацій, що зрештою змусило навіть Львівську міськраду визнати, що ухвали, які стосувалися будівництва на вул. Довбуша, 15 були незаконними.

Нагадаємо, на 28 листопада у Львівському апеляційному адміністративному суді було призначено розгляд апеляцій, що їх на рішення судді Володимира Сакалоша Львівського окружного адміністративного суду від 29.03.2012р. подали прикордонники та місцевий забудовник – ТзОВ «Архібуд».

Також нагадаємо, що у справі № 2а-717/12/1370 за позовом Військової прокуратури Західного регіону України в інтересах держави в особі Львівської обласної державної адміністрації до військової частини 2144, за участю Третіх осіб – Управління державного комітету земельних ресурсів у м. Львові та правозахисного Центру «Захист і сприяння» ім. Ген.УНР Володимира Сікевича, рішення судді Володимира Сакалоша визнавало протиправним та скасовувало рішення начальника прикордонного загону полковника Амброса, щодо передачі ділянки на вул. Довбуша, 15 місту, яке було оформлено листом до Львівської міської ради. Постанова Львівського окружного адміністративного суду (суддя Сакалош В.М.) згаданий позов Військової прокуратури задовольнила повністю, оксільки суд постановив: «Визнати протиправним та скасувати рішення військової частини 2144 Державної прикордонної служби України, оформлене листом від 13.06.2006 року вихідний № 614/6877, який адресований Львівському міському голові з проханням вилучити з користування даної військової частини земельної ділянки площею 2,8262га по вул. Довбуша 15 у м. Львові».

ТзОВ «Архібуд» подало на цю постанову апеляційну скаргу, бо втрачає шанс збудувати апартготель на нелегітимно переданій місту ділянці, а прикордонники – тому що хибно розуміють поняття захисту честі мундира й не хочуть визнавати себе винними в ганебній земельній оборудці.

Однак із двох апелянтів один виглядає більш зацікавленим у тому, аби справа регіонального ландшафтного парку «Знесіння» роками не виходила із судів. Саме цей апелянт – ТзОВ «Архібуд», пов’язане із колишнім депутатом ЛМР Михайлом Мужилівським, родиною архітекторів Коців та бізнесменів братів Дубневичів,- не з’явився на нинішнє судове слухання, подавши клопотання про відкладення розгляду скарги у зв’язку із тим, що його адвокат пан Петруняк занятий іншими справами.

Проти відкладення розгляду категорично висловилася третя сторона у процесі. Натомість представники військової частини, залишили це на розгляд суду, та ще й звернули увагу судді на те, що третя сторона поводить себе так, ніби вона є основною в цій справі.

Звісно, після таких скандальних висловлювань судді Мар’яна Кушнерика, його рішення про перенесення розгляду на 30 січня 2013 року, стало закономірним підтвердженням того, що певні сили зацікавлені не стільки у справедливому рішенні, як у банальному затягуванні справи із розрахунком, що громадськість втомиться відстоювати у судах землі ландшафтного парку від забудов.

«Ми однозначно розцінюємо перенесення розгляду за клопотанням «Архібуду» як зумисне затягування справи. Як це розуміти: судді Сакалошу знадобилося 2 місяці, аби достеменно розібратися у хитросплетіннях цієї оборудки, зібрати докази, з’ясувати обставини і винести справедливе рішення, а перегляд справи завис в апеляційній інстанції від березня та ще й відкладається на два місяці, тоді як насправді він потребує 30 хвилин, щоб підтримати справедливе рішення! Розрахунок забудовників, за якими стоять великі гроші і чималий владний ресурс, зрозумілий: вони сподіваються, що час гратиме їм на руку, що згодом все забудеться, а у львів’ян не вистачить сил так довго протистояти у судах. Але цього разу так не буде, бо це не просто резонансна справа, а дуже принципова і важлива для громади Львова. Адже йдеться про вбивство серця Львова! Люди небайдужі до долі того величного місця, з якого починався Львів і де є його серце, ніколи не віддадуть його на поталу черговому грошовитому мішку. Їм вистачить сил, терпіння і наснаги. Бо за ними – Львів, який є вічний і прекрасний. Це набагато більш вагоміше, аніж гроші та адмінресурс. Львів вміє себе захищати!» – сказала у коментарі IA ZIK правозахисниця Наталія Сікевич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 03:15 :26