Новини » Регіони 26 листопада, 2012, 11:44
На Тернопільщині відзначили 55-річний ювілей капели бандуристів «Кобзар»

55-річний ювілей Струсівської заслуженої капели бандуристів України «Кобзар» відзначили на Тернопільщині.

Як повідомили 26 листопада IA ZIK у прес-службі Тернопільської облради, з цієї нагоди у Теребовлі відбулися урочистості, а учасники капели отримали нагороди.

Зокрема, за багаторічну творчу працю, пропаганду українського пісенного мистецтва грамоти обласної ради отримали заслужені працівники культури України Іван Громик і Микола Мечник, а також Олег Архитко, В’ячеслав Більчак, Петро Вербіцький і Казимир Кокошко.

Струсівська капела бандуристів є ветераном кобзарського мистецтва краю, своєю творчістю колектив добре відомий і в Україні, і далеко за межами держави.

«Кобзар» зародився 1957 року. А найвищого злету капела бандуристів сягнула у період національного відродження України – у першій половині 90-х років минулого століття. Тоді колектив представив шанувальникам свого мистецтва концертні програми козацьких, стрілецьких і повстанських пісень, щедрівок і колядок, творів духовної музики.

«Кобзар» є багаторазовим лауреатом конкурсів, удостоєний державних нагород. Фірма «Мелодія» свого часу випустила кілька грамплатівок із записами творів колективу. Також на тернопільській студії «Шанс» записали магнітоальбом з найкращими надбаннями концертної програми капели.

Гордістю колективу став музей, створений самими учасниками. У ньому кожен експонат має неповторну історію і розповідає про співаків-бандуристів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:58 :37