Новини » Львів 15 листопада, 2012, 15:25
У Дрогобичі в колишній катівні НКВД створять музей

У Дрогобичі за підтримки ректора державного педагогічного університету ім. І.Франка Надії Скотної розпочинається другий етап у створенні меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» – облаштування музею у приміщенні фізико-математичного факультету університету (колишня катівня НКВД) на вул. Стрийській,3.

Про це повідомив кореспондент ІА ZIK з посиланням на секретаря міської ради Тараса Метика.

Зі слів посадовця, в музеї буде розміщено експозицію, яка розповідатиме про жахіття, які творилися тут у кінці 30-их, сорокових та п’ятдесятих роках минулого століття органами НКВД-МГБ. В одній з кімнат, виділених під музей, є сумнозвісна криниця завглибшки 32 метри, у якій, за попередніми даними, можуть бути останки 1,5 тисячі осіб. Цей факт допоможе відвідувачам більш реально усвідомити увесь трагізм масових злочинів сталінського режиму.

Нагадаємо, що 12 липня ц.р. у Дрогобичі, з метою увіковічення пам’яті невинно закатованих у 1939-1941 роках у тюрмі НКВД, з ініціативи дрогобицької громади та священиків Української греко-католицької церкви, відбулось урочисте відкриття першого етапу меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 21:12 :22