Новини » Світ 5 листопада, 2012, 17:33
У Кембриджі покажуть фільм Кавалерідзе про Григорія Сковороду

10 листопада в межах 5-го Фестивалю українського кіно в Кембриджі Національний центр Олександра Довженка представить фільм «Григорій Сковорода», передостанню роботу Івана Кавалерідзе 1959 року.

Про це повідомляє прес-служба Національного центру Олександра Довженка.

Біографія Сковороди цікавила Кавалерідзе все життя, при чому не лише як кінематографіста, а й, передусім, як скульптора, про що свідчать численні ескізи до пам’ятників мандрівному філософу, деякі з яких йому вдалося реалізувати. Зокрема, пам’ятники в Лохвиці (1922) та Києві (1977).

Показ стрічки відбудеться в межах святкування 125-річчя від дня народження Кавалерідзе і стане прем’єрою «Сковороди» у Великобританії. Після показу відбудеться панельна дискусія за участі англійських дослідників та українських кінознавців Ольги Папаш та Станіслава Мензелевського.

Цьогорічний фестиваль українського кіно вже вп’яте відкриється за підтримки програми Українських штудій на факультеті Slavonic Studies Кембриджського університету. Серед місій фестивалю актуалізація української кінематографічної спадщини та популяризація сучасних здобутків кіно України. Минулорічний форум було присвячено пам’яті українського режисера Ігоря Савченка, тоді як блок сучасного кіно представляли молоді режисери, лауреати Канн – Володимир Тихий та Марина Врода. На нинішньому фестивалі поряд з демонстрацією «Григорія Сковороди» заплановано показ нового фільму Михайла Іллєнка «Той, хто пройшов крізь вогонь».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 19:32 :46