Новини » Львів 31 жовтня, 2012, 15:45
Сценічне кімоно Соломії Крушельницької перетне Атлантику

Учора у Львівському музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької відбулася прем’єра відео-ролика про оперну співачку світової слави, який стане основою презентації на американському континенті проекту популяризації творчого доробку Примадонни з нагоди 140-річчя від дня її народження.

Про це повідомив кореспондент IA ZIK.

«Дивно, але такий цікавий музей ще не був досі зафільмованим. Насправді про кожен експонат із фондів цього музею можна зняти окремий годинний фільм, – скільки тут є всього цінного і цікавого! Але за той короткий термін, який ми отримали на роботу, в нас вийшла лаконічна презентація. Сподіваюся, вона прислужиться ширшій популяризації музею Соломії Крушельницької і загалом нашої історії, яку варто знати і цінувати. Особисто для мене, це приміщення святе, тут я іще учнем свого незабутнього педагога Володимира Ігнатенка робив перші кроки академічних виступів, тому хочеться підтримати його у складний для музеїв час», – сказав соліст Львівської опери Петро Радейко, який іще навесні записав аудіо-ролик про цей музей для FM-радіостанцій.

Презентацію 13-хвилинної стрічки «Скарби Соломіїного дому» в гостьовому салоні музею Крушельницької доповнив виступ солістки Ольги Муль та концертмейстера Ольги Стрілецької із виконанням арії Пучіні та української народної пісні «Чотири воли пасу я».

Як зазначила на презентації українcько-американського проекту «Соломія – sole mio» головний зберігач фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Ірина Криворучка, промоційний тур через 6 великих міст Американського континенту покликаний нагадати про події 1928 року, коли наша славетна краянка здійснила концертне турне до США та Канади.

«Цікаво, що й теперішній проект також відбуватиметься за організаційної підтримки нашої діаспори та її культурних інституцій», – сказала Ірина Криворучка, нагадавши присутнім, що окрім цьогорічних ювілейних уродин співачки, музична громадськість 16 листопада вшанує пам’ять Соломії Крушельницької, похованої на Личаківському цвинтарі у Львові, відзначенням 60-річчя від дня смерті.

Для Алекса Гутмахера із США, який виступив продюсером проекту, це вже не перший контакт із музеєм Крушельницької, – торік він передав сюди на зберігання реліквії пов’язані із Квіткою Цісик – відомою естрадною співачкою, творчість котрої він усіляко пропагує як в Україні, так і в світі. Цей факт згаданий, зокрема, і в ролику «Скарби Соломіїного дому», де йдеться про формування фондів музею, його діяльність та експонати, пов’язані із сценічним, педагогічним та приватним життям оперної діви, котрій колись належав цілий будинок, з якого радянська влада залишила сім’ї Крушельницької лише саме помешкання.

«Я попросив Петра Радейка не тільки створити фільм про Соломію та її музей у Львові, а й модельєра Олену Томин виготовити реконструкцію сценічного кімоно, в якому Крушельницька виступала в образі Чіо-Чіо-Сан, та дві перуки до нього. Повезу все це в Америку разом із банером, на якому репродуковано клавір опери «Мадам Батерфляй», що належав Крушельницькій. «Маю вже домовленість із випускницею Львівської музичної академії Любов’ю Щибчик, яка зараз мешкає у Нью-Йорку, про те, що вона виконуватиме твори з репертуару Соломії Крушельницької у наших промоційних концертах, ведучою яких буде Світлана Махно, а її чоловік – відомий український поет – виступить автором лібрето. Усе це відбуватиметься за участі американських концертуючи музикантів, але також буде нагода послухати й звучання запису голосу славетної Соломії. Щодо публіки, то орієнтуватимемося на зали українських центрів, а це від 500- до 700 місць, сподіваюся, що у Вашингтоні, Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго, а також Торонто й Монреалі знайдеться зацікавлена аудиторія», – розповів про подальшу реалізацію проекту Алекс Гутмахер, який окрім того, обіцяє передати запис відеоролика «Скарби Соломіїного дому» усім амбасадам України у світі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 10:44 :47