Новини » Львів 29 жовтня, 2012, 11:33
На Львівщині на місці костелу в Язлівчику спорудять капличку

За словами завідувача кафедри проектування навколишнього середовища факультету архітектури Гданської Політехніки, члена Польського Національного Комітету ІКОМОС Романи Цєльотковської, на місці костелу у с. Язлівчик буде капличка.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Оскільки місце, де був костел, визначене мешканцями як сакральне, то вони попросили нас запроектувати капличку, яка буде на місці костелу. Ми, звичайно, погодилися», – сказала Романа Цєльотковська.

Вона додала: «На реставрацію костелу села Язлівчик ми маємо усі погодження, усі документи у письмовому вигляді. Ми отримали усну і письмову згоду на перенесення цього костелу до Шевченківського гаю у Львові. Окремою домовленістю буде час перенесення об’єкту. Архітектурне дослідження та інвентаризація неодноразово проводилися представниками польської сторони в Язлівчику. Усі зібрані матеріали були порівняні між собою і відповідали дійсності. Процес демонтажу відбувався вручну. Це важкі, кропіткі роботи, які довго тривали. Ми провели всі необхідні дії згідно з реставраційними методами».

Нагадаємо, як розповів 26 жовтня директор районної комунальної телерадіокомпанії «Броди» Володимир Булишин, жителі Бродівщини не знають, що костел зі села Язлівчик хочуть перенести в Музей народної архітектури та побуту у Львові. Люди впевнені, що він має залишитися хоча б у Бродівському районі.

Як повідомлялося, у Музеї народної архітектури та побуту у Львові 22 жовтня відбулося засідання Вченої ради, на якому розглядали можливість перенесення, встановлення та музеєфікацію костелику зі села Язлівчик Бродівського району. Вирішили, що костел таки встановлять у Шевченківському гаю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 07:40 :51