Новини » Суспільство 23 жовтня, 2012, 15:44
Українці Італії вшанували річницю від дня народження Соломії Крушельницької

З 19 по 21 жовтня в Римі проходили дні української культури присвячені 140 річниці від дня народження Соломії Крушельницької.

Про це ІА ZIK повідомили у прес-службі Християнського товариства українців в Італії.

Організаторами заходів стали фольклорний театр «Берегиня», Християнське товариство українців в Італії, Асоціація українських жінок-трудівниць, релігійне товариство «Свята Софія» під патронатом Посольства України в Італії та мерії Риму.

19 жовтня в Римі відбулася міжнародна наукова конференція про життя та творчість Соломії Крушельницької. Особливо зворушливо звучали слова італійського графа Карло Чезаріні, мати якого була найкращою подругою Соломії. Граф розповів про останні дні перебування Соломії в Віареджо (Італія), про фактичну конфіскацію посольством СРСР її власності – вілли «Соломея» та інші невідомі речі з її біографії.

«Головне, що мені запам’яталося від Соломії, – це її добре серце. Вона вчила мене грати на роялі Пуччіні і завжди пригощала солодощами, котрі сама готувала. Бо лише людина великої душі може бути Великою Артисткою», – розповів граф.

На закінчення свого виступу Карло Чезаріні подарував музею Соломії Крушельницької у Львові унікальні документи – оригінал свідоцтва про одруження великої співачки та оригінал спільної фото її сім’ї.

Про життєвий та творчий шлях геніальної українки розповідали отець – доктор Іван Музичка, доктор Варшавського університету Ростислав Крамар, наукові співробітники музею Крушельницької у Львові – Ірина Криворучка та Данута Білавич, а також римські українці Марія Беднарчук, Віра Хижа.

Після конференції в залі Центру польської культури в Римі відбувся урочистий концерт народної артистки України, солістки Віденської опери, Вікторії Лук’янець, присвячений Соломії Крушельницькій.

В неділю, 21 жовтня, за сприяння пароха української церкви Сергія і Вакха о. Івана Кулика, в італійській церкві Мадонна дей Монті відбувся великий концерт для української громади. Для присутніх українців та італійців у храмі з прекрасною акустикою співали народна артистка України Вікторія Лук’янець, заслужена артистка України Наталія Шелепницька, лауреат міжнародних конкурсів Дмитро Андрієць та Іван Максимович, під акомпанемент Віталія Кияниці, Ірини Корчинської та Ірини Зінець.

Вартим уваги був виступ професора Римського університету «Ла Сап’єнца» Оксани Пахльовської. Вона привітала всіх учасників заходу та подарувала Вікторії Лук’янець книжки своєї матері, Ліни Костенко, яка є улюбленою поетесою співачки.

«Представники українського мистецтва завжди гідно представляють рідну країну в світі, стверджуючи європейськість нашого народу, на відміну від української політики», – сказала у своєму привітанні професор Пахльовська.

«Відзначення пам’яті Соломії Крушельницької в Римі стало ще одним свідченням, що українці в Італії шанують рідну культуру та поширюють знання про Україну на Апеннінах, бо ми є невід’ємною частиною української нації», – зазначив співорганізатор свята, голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 10:15 :33