Новини » Львів 22 жовтня, 2012, 15:09
У Стрию вшанували Миколу Гошка

21 жовтня у місті Стрий на вулиці Драгоманова відбулось урочисте відкриття і посвята пам’ятної дошки, яку встановили на будинку, де в 1918-1919 рр. була військова комендатура міста Стрия, очолювана сотником УГА Миколою Гошком.

Над пам’ятною дошкою працювали скульптор Василь Ярич та художник Левко Скоп.

Про це ІА ZIK повідомила прес-служба кандидата у народні депутати Андрія Кота.

Серед присутніх на урочистому заході були внук Миколи Гошка Богдан Кіт та два правнуки Андрій Кіт та Зеновій Кіт.

Богдан Кіт заявив: «Велике спасибі усім вам за те, що ви увіковічнили пам’ять про мого діда. Я би хотів, аби, починаючи зі Стрийщини, колиски національної свідомості, у кожному населеному пункті люди писали свою історію і згадували, як це було. Думаю, що мої обидва сини підтримуватимуть, аби це люди розвивали й на цьому будувалась свідомість. Адже суспільство, яке не знає свого минулого, не матиме майбутнього».

«Я гордий, що у мене такий прадід. Микола Гошко зробив багато для Стрия. Накази військового коменданта свідчать, що до його юрисдикції належали не лише контроль залізниці та охорона громадського порядку, а також усі найважливіші справи міста, зокрема утримування чистоти, профілактичні заходи проти епідемії тифу, заборона продажу алкоголю, контроль над продажем тютюну. Це була людина, яка приймала першу присягу Українських січових стрільців. Я хочу, щоб кожен стриянин пам’ятав про Миколу Гошка, як і про всіх інших своїх родичів, які працювали для нашої Батьківщини, аби з них брати приклад як потрібно гідно жити і творити для України», – зазначив правнук Андрій Кіт.

внук Богдан та правнуки Зеновій та Андрій Коти під час відкриття пам'ятної дошки коменданту Стрия Миколі Гошку

З нагоди посвяти пам’ятної дошки, а також 70-річчя зі створення УПА на Майдані Незалежності у Стрию в небо піднялися 70 «вогників надії». Захід відбувся за сприяння кандидата у народні депутати по Стрийсько-Жидачівському окрузі від партії «УДАР» Андрія Кота.

PR

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 07:11 :57