Новини » Львів 1 жовтня, 2012, 15:41
У львівському аеропорту спалюватимуть сміття

У львівському аеропорту спалюватимуть сміття. Такий припис видала санепідемслужба при повітряному транспорті України, запевнив журналістів аналітичної програми «Погляд на тиждень» директор з розвитку львівського летовища Микола Магасевич. Сміттєспалювальне обладнання для Львова уже замовили у вінницької фірми, яка раніше співпрацювала з медичними закладами.

Як повідомили у «Віснику державних закупівель», апарат обійдеться у три мільйони гривень. Проте львівські екологи занепокоєні не грошима, кажуть, палити в аеропорту сміття небезпечно.

Вихованці 139-го дитсадочка, який найближче розташований до аеропорту, щонайменше двічі на день ходять на прогулянку. Їхня вихователька – пані Катерина Фостаковська – каже: коли вперше почула про сміттєспалювальний завод налякалася. Бо тут у Залізничному районі чи не найбільше є садочків та шкіл. «Тож  викидатимуть всю ту хімію, пакетики, баночки палити, чим же наші дітки дихатимуть, і чи здорові вони будуть після того заводу», – пояснює вихователька.

Тим часом, директор із розвитку львівського аеропорту – Микола Магасевич – розповідає: летовище фактично зобов’язали спалювати сміття на своїй території. Такий припис усім українським аеропортам у серпні видала санепідемслужба, що при авіаційному транспорті України. «Потрібно розуміти, що будь-які відходи вони або завозять у нашому випадку в Грибовичі, або утилізують чи спалюються тут. Є два варіанти, але це питання для дискусій, який варіант кращий. Проте в більшості країн використовують ці сміттєспалювальні заводи», – зазначає Микола Магасевич, директор з розвитку львівського аеропорту ДП «Західінфрапроект».

А от зустрітися з генеральним директором «Міжнародного аеропорту «Львів» – Романом Гонтарєвим – протягом трьох днів так і не вдалося. Мовляв, часу на розмови із журналістами він не має через відрядження. Однак, на інформаційний запит в аеропорту відповіли: непотріб, який збиратимуть з літаків, на території львівського летовища мають палити. Як у Донецьку та Києві. «Був розроблений проект, він пройшов усі процедури погоджень, навіть відбувся вибір підрядника. Спочатку було два варіанти або Вінницького, або з-за кордону, але він у кілька разів дорожчий, тому зупинилися на нашому постачальнику», – розповідає Микола Магасевич, директор з розвитку львівського аеропорту ДП «Західінфрапроект».

Нове обладнання для спалювання сміття у львівському аеропорту замовили у вінницької фірми. Її директор – Олег Данилюк – запевняє: їхня установка цілком безпечна. «Це не завод. Це малесенькими порціями через 15 хвилин по 2-3 кілограми закидається туди. І при температурі 800 градусів це все тільки фать - і спалилося. Потім різко іде в другу камеру, і там при температурі 1250 градусів, ці гази знищуються», – пояснює Олег Данилюк, директор ТОВ «НВП Гідравліка Вінниця-Сервіс».

Проте екологи і хіміки все ж сумніваються, чи таке спалювання безпечне. Кажуть: із труби виділятимуться такі забруднюючі сполуки як зола, діоксини і фурани. «Ми просто боїмося, що Львів накриє діоксинами, які не пахнуть, не мають кольору, але переносяться на великі відстані і здатні довго перебувати у жирових клітинах людини, в довкіллі», – Дмитро Скрильніков, голова ГО «Бюро екологічних розслідувань.

Тим часом, львівські лікарі наголошують: нове обладнання для сміття обов’язково мають перевірити і затвердити усі служби. Бо найпершими можуть постраждати діти. «Це є токсичний вплив на організм, який знижує імунітет, і такі діти частіше хворіють. Це впливає на функцію печінки, нирок особливо», – зазначає Галина Депутат, лікар-інфекціоніст Залізничної лікарні міста Львова.

А вже у найближчі два тижні у Львові відбудуться громадські слухання, на яких екологи і дирекція аеропорту вирішать, чи дозволити спалювати сміття.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 18:35 :23