Новини » Регіони 1 жовтня, 2012, 15:45
На Тернопільщині змагалися юні спелеологи

У печері «Млинки», що у Чортківському районі Тернопільщини, відбулися відкриті змагання серед учнів зі спелеоорієнтування «Кубок пам’яті Володимира Олександровича Радзієвського».

Про це повідомила 1 жовтня IA ZIK головний суддя змагань Наталія Липак.

Три дні у лабіринтах печери «Млинки» демонстрували свої вміння гуртківці позашкільних навчальних закладів Тернопільщини та інших регіонів України. Програма складалася зі спелеоорієнтування за вибором, на промаркованій трасі, у заданому напрямку, на позначеному маршруті.

За підсумками змагань найкращими стали гуртківці центру туризму, спорту та екскурсій управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації. 2 і 3 місця вибороли відповідно гуртківці Зборівського та Борщівського районів Тернопільщини.

Організував змагання Тернопільський комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді за сприяння Чортківського спелеоклубу «Кристал».

Довідка IA ZIK.

Володимир Олександрович Радзієвський – засновник тернопільської спелеології, відкривач і дослідник перших і найбільших в Україні та світі гіпсових лабіринтових та інших печер.

У 1960 р. створив секцію спелеотуризму при Тернопільській обласній дитячій екскурсійно-туристській станції. Проводив з гуртківцями дослідження печер «Кришталева», «Озерна» та інших.

Здійснив першопроходження і картування печер «Млинки», «Ювілейна» і «Перлина», комплексу невеликих печер у Кременецьких горах та в долинах рік Стрипи та Дністра.

З 1967 року був незмінним головним суддею 38-ми обласних, Всеукраїнських та Всесоюзних змагань учнівської молоді зі спелеоорієнтування у печерах Придністровського Тернопілля.

 

 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 23:28 :07