п'ятниця, 28 вересня, 2012, 18:39 Львів
У Львові відкриється Молодіжна музична академія країн СНД під керівництвом Башмета

1–8 жовтня у Львові проходитиме Молодіжна Музична Академія країн СНД – щорічний проект, який організовується «Російським концертним агентством». Проводиться під артистичним керівництвом всесвітньо відомого музиканта Юрія Башмета.

Про це IA ZIK повідомили організатори.

Усе відбуватиметься на базі Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка.

Мета Академії – допомогти талановитим студентам проявити себе, надати їм шанс бути почутими. Під час проведення кожної Академії, обдаровані студенти вищих навчальних музичних закладів зі всього простору СНД з’їжджаються на тиждень, щоб позайматися з відомими музикантами-педагогами з різних країн: Росії, Німеччини, Бельгії, Греції, Італії, Японії та ін.

Протягом усіх років свого існування, робота Академії відбувається за підтримки Міждержавного фонду гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД. Перші три роки академія проходила у місті Мінську, а з 2012 року академія буде проводитися у Львові, місті з яким багато що пов’язує Юрія Башмета.

З моменту створення Академії Юрієм Башметом, вона щорічно, починаючи з 2009 року відкривається на кілька днів у першій половині жовтня і проходить у формі індивідуальних занять провідних європейських педагогів з кращими студентами вищих навчальних закладів країн СНД, майстер-класів, камерного музикування та спільних концертів. Подібна академія не має аналогів на всьому просторі СНД. Її можна порівняти тільки з провідними світовими музичними Форумами.

Відбір студентів-учасників Академії здійснюється на місцях, в музичних академіях, консерваторіях і музичних училищах. Остаточний відбір учасників відбувається в Москві.

Академія забезпечує студентам дорогу, проживання в готелі, харчування. Навчання а Академії – також безкоштовне.

Серед педагогів Академії минулих років – провідні професори російських і європейських консерваторій та музичних академій, а саме: піаніст, професор Академії музики в Токіо Сергій Едельман, художній керівник Бакинської філармонії, піаніст Мурад Адигезал-заде, доцент Московської консерваторії, скрипаль Олександр Тростянський, віолончеліст з Греції Христофор Мірошников, художній керівник Молодіжної оперної програми Державного Академічного Великого театру Дмитро Вдовін, концертмейстер оркестру Берлінської філармонії Вінфрід Штрелле, артистичний директор фестивалю в італійському Реджіо, флейтист Массімо Мерчеллі, професор консерваторії в Кьольні, легендарний скрипаль Віктор Третьяков. Крім того, і сам Юрій Башмет теж ділиться досвідом з підростаючими музикантами.

«Вперше такий проект створено на пострадянському просторі, відзначає Арт-директор Академії, – щоб культурні зв’язки між державами не переривалися, традиції зберігалися, Результат дуже хороший». А 2 жовтня у Львові Юрій Башмет проведе прес-конференцію.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-09-25 22:17 :08