Новини » Львів 24 вересня, 2012, 9:35
Голову Солонки зобов’язали оприлюднити інформацію про землю

Мешканці Солонки, Малечковичів та Ковирів, які підпорядковуються Солонківській сільській раді (Пустомитівський район Львівської області), чекають своєї землі подекуди шістнадцять років, і вже втратили надію.

Опозиційні депутати сільської ради кажуть, що ніхто не знає точної кількості вільної землі і меж села Солонка. Це була топ-тема програми журналістських розслідувань «Хто тут живе?», фігурантами якої були сільський голова Солонки Віталій Ткачук та його заступник Андрій Жиравецький.

«В основному виділенням всіх земельних ділянок розпоряджається голова. Біля кого поставить хрестик, той отримає. Не поставить, то буде перевалюватися до безкінечності. Ще жодного разу не було, щоб від депутатів щось залежало», – наголосив депутат Солонківської сільської ради Сергій Крикун.

На таку заяву заступник Андрій Жиравецький відповів: «Голова до хрестиків ніякого відношення не має».

Експерти програми заявили, що уся технічна документація на землю виготовлена і знаходиться у найвищого керівництва села.

«Точна кількість землі - це є відкритий документ? Межі є?» , – вирішив з’ясувати ведучий програми «Хто тут живе?» Дмитро Добродомов. «Звичайно, що відкрита. І межі однозначно є», - відповів голова Солонки Віталій Ткачук.

«Я з 2006 року є депутатом і досі питання, чи є вільні землі в Солонці, щоб хтось показав на карті, де є вільні землі, такого не має. Ви спитайте двадцять депутатів, чи хтось знає», – дотримується власної позиції Сергій Крикун.

Підтримала депутата і екс-секретар сільської ради Іванна Гук. Вона пропрацювала на цій посаді 27 років. «На якій підставі, згідно з яким законодавством у 2011 році виділено 31 ділянку, з якої понад 20 віддали не мешканцям Солонки. Куди поділися ті заяви, яким по п’ятнадцять років?» , - запитала Іванна Гук.

«На якій підставі не місцевим видається земля, а своїм, яких заяви лежать, не видається? Ви, як заступник хоч раз поцікавилися, скільки заяв лежить? І від кого? Ви напевно знаєте тих людей, які роками ці заяви кладуть, вони десь до вас на вулиці звертаються, підходять: «Що ж там я ж заяви писав». А тут якісь не місцеві отримують і ви їм так само відповідаєте? «Я там вашу заяву не побачив, а їхню побачив і ми тут підписали, на сесію дали, і проголосували», - наголосив Дмитро Добродомов.

«Ну, ви розумієте, заяви є різного порядку. І в різних…одних папках. Вибрати заяви, які на виділення під будівництво, чи на городи - важко», - відповів на закиди ведучого та експертів заступник. І додав: «У нас з 2007 року роздано 600 ділянок. По Солонці інвентаризація практично вся зроблена вже давно. Карти всі, схеми - все є».

«А де ж відкритість? Вивісьте в сільраді і покажіть вільні місяця, накресліть так і покажіть: «Дорогі виборці, оце вільні місця, оце Ваші і ви можете на них претендувати, подавати на них заяви. Так можна зробити? Відкрито, прозоро? Щодо земельних ділянок найбільше проблем. І все це через непрозорість діяльності. За 25 років ви б (зверн. до сільського голови - ZIK) могли налагодити чіткі, зрозумілі правила, щоби всі мешканці знали», - зауважив Дмитро Добродомов.

Керівництво Солонківської сільської ради запевнило, що прислухається до зауважень ведучого і вже невдовзі інформацію про землю в Солонці відкриють для загалу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 11:17 :04