Aнонси

усі анонси
Новини » Львів 534

Львівська облрада звернеться до Президента з вимогою ветувати земельний закон

Сьогодні, 12 вересня, під час сесії Львівської обласної ради депутат Ярослав Дубневич виступив з трибуни обласної ради з пропозицією звернутись до Президента України з вимогою ветувати прийнятий Верховною радою України законопроект 10043 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності».

Про це ІА ZIK повідомила прес-служба депутата Львівської обласної ради Ярослава Дубневича.

У своєму виступі депутат наголосив, що уже неодноразово він та його колеги-депутатти приймали рішення щодо неприпустимості введення в дію закону про ринок землі в такому вигляді, який він зараз має.

Дубневич підкреслив, що «депутати Партії регіонів та її сателітів у вигляді литвинівців та тушок-перебіжчиків фракції Рибакова та так званих, позафракційних, створили абсолютно підконтрольний маріонетковий державний орган, який і буде, практично, одноосібно вирішувати кому і на яких умовах продавати нашу землі. Цей орган буде навіть не земельним банком, якому попри все довелося б мати стосунки визначені правилами фінансової етики».

Депутат запропонував прийняти на сесії Львівської обласної ради звернення до Президента України ветувати цей закон як антиукраїнський та антинародний: «звертаюся до сьогодні до депутатів з проханням прийняти звернення, котре внесене мною у порядок денний сьогодні і зробити усе для того, аби не допустити, щоб в українців забрали їх землю».

Подаємо текст виступу депутата Львівської обласної ради Ярослава Дубневича у повному обсязі:

Виступ Ярослава Дубневича на сесії Львівської обласної ради 12.09.2012

«Я та низка інших депутатів вже неодноразово виступали з цієї трибуни з приводу прийняття 21 червня законопроекту №10043 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності».

6 вересня Верховна рада України спочатку скасувала цей законопроект, а тоді як завжди на вечірньому засіданні ухвалила його повторно нібито з благими намірами утворити Державний земельний банк, який має надавати виключно селянським, фермерським, сільськогосподарським підприємства агроформуванням кредити не більше 5 відсотків від ставки Національного банку.

Насправді ж депутати Партії регіонів та її сателітів у вигляді литвинівців та тушок-перебіжчиків фракції Рибакова та так званих, позафракційних, створили абсолютно підконтрольний маріонетковий державний орган, який і буде, практично, одноосібно вирішувати кому і на яких умовах продавати нашу землі. Цей орган буде навіть не земельним банком, якому попри все довелося б мати стосунки визначені правилами фінансової етики. Це буде просто чинне на сьогодні Державне агентство з земельних ресурсів в одній особі.

Таким чином, без жодного врахування позиції місцевих громад, землі роздаватимуться направо і наліво рішенням навіть не обласного – центрального рівня. Місцеві громади позбавляються отримання орендної плати за землю з ділянок, котрі опиняючись за межами населених пунктів автоматично стають державними з 1 січня 2013 року. Про будь який розвиток місцевого самоврядування коли держава одноосібно розпоряджатиметься землями можна забути.

Фактично, депутатська більшість у Верховній раді узаконила продаж земель сільськогосподарського призначення. Голосування у парламенті дозволяє уже сьогодні розпочати розподіл землі, а вже потім де-факто легалізувати її продаж. Тобто, коли закон про ринок землі вступить в силу, виявиться, що усі земельні запаси уже давно розподілені, і продавати буде нічого. Сьогодні близько чверті сільськогосподарської землі України знаходиться в державній власності, і право розпоряджатись нею отримав цей центральний орган влади.

Окрема небезпека цього недолугого закону міститься також в можливості через примітивну схему продавати її іноземцям.

Я неодноразово з цієї трибуни наголошував, що введення вільного ринку землі без проведення повного розмежування земель та впровадження єдиного кадастру буде означати лише одне – фактичне загарбання української землі з метою наживи.

Як представники інтересів громади Львівської області ми зобов’язані зробити усе для того, аби не допустити, щоб в українців забрали їх землю.

Тому звертаюся до сьогодні до депутатів з проханням прийняти звернення, котре внесене мною у порядок денний сьогодні і зробити усе для того, аби не допустити, щоб в українців забрали їх землю».

PR

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

програми телеканалу ZIK

Олександр Дубінський | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 20.11.19
Олександр Дубінський | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 20.11.19 HARD з Влащенко
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Діалог з країною І Марафон з Вадимом Рабіновичем І 20.11.2019
Діалог з країною І Марафон з Вадимом Рабіновичем І 20.11.2019 Політика
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19 HARD з Влащенко
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко  у програмі
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко у програмі "Кожен з нас президент" | 18.11.19 Кожен з нас президент