Новини » Львів

Курков, Вдовиченко та Іздрик взяли участь у відкритті у Львові благодійної крамнички

Вчора, 12 вересня, Львівська міська громадська організація »Спільнота взаємодопомоги «Оселя» відкрила у Львові Майстерню добрих справ «Емаус-Оселю», в якій безпритульні зможуть займатись творчістю і продавати результати своєї роботи усім бажаючим.

ЛМГО «Оселя» – це одна з близько 350 спільнот у різних куточках світу, що належить до міжнародного руху «Емаус», який займається допомогою безпритульним. Завдяки спільнотам людям, які з різних причин опинилися просто неба, можуть тут запропонувати притулок і місце роботи.

Наразі можливість реалізувати свій творчий потенціал, знайти гарне місце роботи і продавати свої вироби отримали і львівські безпритульні. Завдяки спільноті у Львові відкрили першу майстерню, де вони зможуть займатись реставрацією старих меблів, вживаних предметів побуту тощо. Вже перероблені, відновлені речі будуть продавати в першій у нашому місті благодійній крамниці, яка знаходиться в тому самому приміщенні, що й майстерня – на вулиці Угорській, 2.

Допомогти бездомним можуть усі бажаючи. Для цього необхідно принести до майстерні непотрібні, старі речі, з яких потім члени спільноти зроблять щось зовсім нове. І згодом реставровані речі можна буде придбати в благодійній крамниці. Вилучені гроші підуть на утримання членів спільноти «Оселя».

На відкриття майстерні завітав відомий український письменник і журналіст Андрій Курков. Він приїхав не з порожніми руками – привіз із собою дві торби з дитячими речами, які і передасть спільноті.

Як зазначив письменник, відкриття «Емаус-Оселі», відкриття нових робочих місць для безпритульних свідчить про збагачення репутації Львова. Якщо раніше місто було для нього книжковою столицею, то тепер воно стає ще й столицею людяності і благодійності.

«Те, що людина доторкнулась до чогось створеного перед нею і дала нове життя, наприклад, старовинним меблям, облагороджує і саму людину, і продовжує життя цієї речі, яка має сентиментальну цінність і когось ще може порадувати в майбутньому», – розповів IA ZIK Андрій Курков.

Він також зазначив, що у Львові громадянське суспільство розвинуто і воно впливає на місцеву владу, і на життя. Що стосується Києва, то там, на відміну від Львова, на думку письменника, громадянського суспільства, яке думає про своїх громадян немає.

«В столиці нема жодної організації, яку можна було б порівняти з «Оселею». Є благодійні організації, які фундуються за кордоном, але власного походження таких організацій, щоб проводили якісь акції або відкривали такі благодійні крамниці, створювали соціальні гуртожитки як тут, немає», – сказав письменник.

На відкритті майстерні гості мали змогу побачити деякі роботи членів спільноти: це і реставровані шафи, предмети одягу, прикраси з бісеру і розмальований посуд тощо.

Як розказала IA ZIK українська журналістка і письменниця Галина Вдовиченко, ідея створення такої майстерні, де люди можуть займатись творчістю, дає їй можливість пригадати, чим вона може допомогти собі і ще комусь крім себе.

«Коли ти віддаєш, то отримуєш більше задоволення, ніж тоді, коли просто щось отримуєш. В житті діє такий закон, коли ти не думаєш про те, що тобі буде в замін, тобі прийде допомога звідки ти навіть не чекав. І отак ми створюємо коло взаємної підтримки», – розповіла письменниця.

Крім того, разом з крамничкою і майстернею в тому самому приміщенні знаходиться і соціальний гуртожиток для членів спільноти «Оселя», які змогли повернутись до нормального соціального життя, і потребують власного житла. Приміщення для гуртожитку орендувала міська рада на 15 років. Тут є два поверхи з 10 кімнатам, в яких може розміститись 20 осіб.

Незважаючи на те, що ремонтні роботи ще не закінчено, тут вже живуть 5 безпритульних. Один з них – двадцятиоднорічний Олександр Горонді, який протягом року живе в гуртожитку і знайшов собі роботу в майстерні – займається перетяжкою меблів. Просто неба він опинився ще у 17 років, а згодом, за порадою, знайомого прийшов до «Оселі» і наразі має житло і працю. «Мені подобається жити в гуртожитку. Тут всі свої», – поділився враженнями член спільноти «Оселя».Loading...