середа, 12 вересня, 2012, 20:25 Львів
Вперше за останні 15 років у Львові відкриють нову театральну сцену

У Львові 27 вересня з нагоди початку фестивалю «Драма.Ua» у Першому українському театрі для дітей та юнацтва відкриють нову сцену. Тут зможуть робити творчі експерименти і маститі драматурги, і новачки.

Про це повідомила кореспондентка ІА ZIK.

Керівник літературно-драматичної частини театру Тарас Федорчак повідомив: «Це відкриття першого театрального майданчика у Львові за останні 15 років».

Художній керівник театру Юрій Мисак пояснив, для чого ця сцена: «Нова сцена – це база для театральних пошуків». Ця територія дасть можливість не лише проводити читки п’єс, покази вистав, але й проводити зустрічі, відкриті лекції, обговорення.

Нагадаємо, раніше не було місця, де в хороших умовах могли б ставити п’єси аматорські театри чи робити некомерційні експерименти професійні драматурги.

Ремонтні роботи ще тривають і до 27 вересня цю сцену мають відкрити. 8 вересня відбулась «Мистецька толока» – прихильники ідеї допомагали благоустроїти приміщення в Першому українському театрі для дітей та юнацтва. Розчищали від сміття, піску, павутини та каміння приміщення, де невдовзі буде ще одна театральна сцена. Акцію ініціював фестиваль «Драма.Ua».

Ідея толоки – сумісної і безкоштовної праці на благо громади – давня. Українці часто практикували подібні речі. Інтегрування таких традиційних методів у культурні процеси – не менш дієва практика.

На толоку прийшли близько двадцяти осіб різних професій. Робота кипіла більше п’яти годин. Лунала музика, учасників годували печивом та поїли чаєм. Звісно, провести каналізацію чи полагодити електропостачання добровольці були не в силі. Але підготувати приміщення для наступних робіт таки вдалося. Зараз театр спільно з «Драма.Ua» шукатиме фінансування для подальшого ремонту. Найближчим часом в планах запросити художників для оздоблення стін та стелі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 18:57 :00