середа, 12 вересня, 2012, 17:37 Львів
Треба реанімувати читача, а не книговидання, – з «круглого столу» у Львові

Сьогодні, 12 вересня, у рамках Форуму видавців у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся «круглий стіл» на тему «Чи буде українська книга після виборів?...», на якому представники політичних сил, що йдуть на вибори, розповіли, яким вони бачать майбутнє української книги і що, власне, робитимуть для її розвитку.

До дискусії були запрошені лідери та представники 22 політичних сил, які беруть участь у парламентських виборах. «Круглий стіл» відвідали представники партії «УДАР», об’єднаної опозиції «Батьківщина», Партії регіонів, «Собор» та «Зелена планета».

Зокрема, від об’єднаної опозиції участь у дискусії взяла дружина екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка Ірина Луценко, від «УДАРу» – кандидат у нардепи Оксана Юринець, від партії «Собор» – кандидат у нардепи, письменник Дмитро Капранов.

Відкриваючи дискусію, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін проаналізував становище української книги, починаючи від часів незалежності і закінчуючи сьогоденням, і підкреслив, що кожна зміна політичних сил на владному Олімпі упродовж 20 років приносила для книги виключно неприємності. Тому організатори вирішили запросити політиків до дискусії, щоб вони розповіли, яким бачать майбутнє української книги їхні політичні сили.

Президент Форуму видавців Олександра Коваль пояснила, що для того, аби уникнути традиційних обговорень, організатори вирішили застосувати метод обговорення в малих групах, представлення результатів дебатів і вироблення спільної резолюції. Зокрема, учасники дискутували про проблеми національної видавничої справи та аналіз їх причин; вибір стратегії розвитку національної видавничої справи та заохочення читання як ключу до конкурентоспроможності держави; вибір шляхів і механізмів; координацію діяльності політичних партій під час і після виборів у питанні видавничої справи та популяризації читання.

Політики пропонували вирішувати насамперед такі питання, як відсутність книгарень, несформований читацький попит, окупація ринку іноземним продуктом, нерозумна система поповнення бібліотек, відсутність політичної волі держави щось змінювати.

Також пропонувалося ініціювати парламентські слухання щодо книги, розробити комплексну програму підтримки книги тощо.

Натомість видавці, які також брали участь у дискусії, наголосили, що справа не стільки в пільгах, скільки в тому, що держава не має своєї позиції щодо книги – ні в питаннях розповсюдження, ні в питаннях податкової політики, ні в питанні популяризації читання.

Олександр Афонін підкреслив, що сьогодні потрібно, насамперед, реанімувати читача.

«Можна реанімувати книговидання, можна реанімувати книжкову торгівлю, але якщо не реанімувати читача, то в книгарнях будуть торгувати сосисками, шкарпетками, олівцями. Сьогодні можна набудувати багато книгарень і навіть забезпечити їх книгами. Але чи підуть люди у ці книгарні… Держава не має своєї політики», – резюмував він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 21:38:50