Новини » Суспільство 496

Від сьогодні «Об’єднання українців Росії» ліквідовано остаточно

Сьогодні, 23 серпня, Апеляційна колегія Верховного Суду Росії підтвердила законність рішення про ліквідацію загальноросійської громадської організації «Об’єднання українців Росії».

Про це пише УНІАН.

Голова ОУР Тарас Дудко зазначив: «Нам залишилась тільки президія Верховного Суду Росії. Коли ми отримаємо рішення у письмовій формі – буде подана нова скарга», – сказав Т.Дудко.

При цьому він зазначив, що теоретично президія суду може скасувати таке рішення, але це буває дуже рідко.

«Ми працюємо за ідею, тому ми хочемо пройти всі інстанції. Тому що нам можуть сказати, що ми кудись не подавали або не писали «, – зазначив він.

Т.Дудко підкреслив, що дуже символічно, що сьогоднішнє рішення прийнято напередодні Дня Незалежності України.

«Це стратегія, яка повинна знищити такі об’єднання, які консолідували національні сили, підтримували національну культуру не на шароварному рівні», – сказав Т.Дудко.

Довідка.

18 травня Верховний Суд Росії прийняв рішення про ліквідацію «Об’єднання українців Росії» та виключення його з Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Після цього МЗС України розповсюдилозаяву, в якій було зазначено, що рішення Верховного Суду РФ свідчить про упереджене ставлення в Росії до діяльності української діаспори.

24 червня ОУР подало апеляційну скаргу до Апеляційної колегії Верховного Суду РФ на рішення цього Верховного суду про ліквідацію організації.

«Відповідач вважає рішення Верховного Суду про ліквідацію ОУР незаконним і необгрунтованим», – йдеться у скарзі, де на 10 сторінках наводяться аргументи на користь скасування такого рішення.

9 квітня Міністерство юстиції Росії зареєструвало нову Федеральну національно-культурну автономію «Українці Росії», на установчий з’їзд якої не пустили українських журналістів, а українська діаспора заявляла, що нова організація створюється без її відома.

26 травня 2012 в Москві представники української діаспори ухвалили рішення про створення Українського конгресу Росії (УКР) – всеросійської організації української громади в РФ.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...