Новини » Газета ZIK 23 серпня, 2012, 11:51
Кандидатський максимум

ZIK уклав рейтинг найбагатших і найбідніших кандидатів, котрі балотуються у мажоритарних округах Львівщини

Виборці Львівщини матимуть на цьогорічних перегонах чималий вибір. Принаймні кількісно. У Центральній виборчій комісії зареєструвалося 167 кандидатів – у середньому по 14 претендентів на округ. ZIK проаналізував декларації кандидатів за підсумками 2011 року й визначив, котрі з учасників заробили торік найбільше грошей і в кого найрозкішніший автопарк.

Чуєш, брате мій

Найбільшим магнатом із числа кандидатів є Ярослав Дубневич, котрий балотується як самовисуванець у виборчому окрузі №120 (із центром у Городку). За минулий рік президент «Корпорації КРТ» задекларував дохід у 15,1 мільйона гривень. Чималі кошти у сімейну скарбничку принесли й родичі Дубневича-молодшого – 4,9 млн грн. 

Декларація багатія заповнена найщільніше з-поміж усіх інших кандидатів. Так, компаньйон Михайла Костюка ввійшов у список найбільших землевласників, акціонерів і банківських вкладників. У власності сім’ї Дубневича – кількадесят об’єктів нерухомості, зокрема багато квартир і нежилих приміщень. Єдине, в чому Ярослав поступився своїм конкурентам, – це транспорт. Із декларації випливає, що Дубневич-молодший не має пристрасті до автомобілів: на нього не було зареєстровано жодного авто, а у членів сім’ї – єдина «Мазда».

Зате певний пієтет до автотранспорту має старший із Дубневичів, Богдан, який балотується в окрузі №118 (Личаківський район м. Львова). Виявляється, у кандидата пристрасть до старих «Волг»: в автопарку Богдана є аж три машини ГАЗ-21.

Богдан Дубневич – другий у рейтингу кандидатів із найбільшими доходами за 2011 рік. У нього є 8,4 млн грн надходжень, а у членів сім’ї – 7,7 млн.

Першу трійку багатіїв замкнув Андрій Лопушанський. Кандидат, який балотується в окрузі №125 від Конгресу українських націоналістів, задекларував 4,6 млн грн прибутку. Утім зарплатня у цьому масиві (Лопушанський працює першим заступником голови НАК «Нафтогаз-Україна») становить незначну частку. Основний дохід кандидатові вдалося отримати через продаж майна і цінних паперів.

Загалом у списку є сім осіб, котрі задекларували за минулий рік понад 1 мільйон гривень доходів. Частину з них можна назвати «випадковими мільйонерами», бо вони поповнювали свої скарбнички із, так би мовити, позапланових джерел. Наприклад, у Тараса Козака із округу №122 загальний дохід сягає 1,1 млн грн, але 540 тисяч – це графа «Призи, дарунки, виграші».

Інший кандидат Юрій Путас із «Духовної партії» вистрибнув на 13 позицію в топ-доходах теж за рахунок майна. Він вторгував 494 тис. грн.

Багаті родичі

Характерно, що в лідерів рейтингу і родичі заробляють багато. Приклад цьому – сім’ї обох Дубневичів. 

Родичі Івана Щепанкевича (балотується в окрузі №119 від «УДАРу») отримали торік 1,25 млн грн, а Андрія Лопушанського – 1,15 млн.

Але трапляються і випадки, коли кандидат заробляє мало, а сімейний бюджет поповнюють інші члени сім’ї. Чимало достатку принесли родичі Петрові Федашку – 1,5 млн грн. Глава сім’ї заробив для дому значно менше доходів – трохи більш ніж 45 тисяч. Очевидно, найбільш ласий бізнес зареєстровано саме на родину: сім’я має внесків на 4,9 мільйона гривень у статутні фонди підприємств.

Народний депутат Іван Денькович теж має бути вдячний сім’ї – вона заробила 922 тисячі.

Важковики легковиків

Найпопулярнішим транспортним засобом серед кандидатів-мажоритарників у Львівській області є… мікроавтобус Mercedes Benz. Загалом у списку автомобілістів опинилися відразу кілька кандидатів, у яких превалює саме вантажний транспорт.

Найбільше транспортних засобів зареєстровано на сім’ю Олега Барана – десять. Зокрема бізнесмен від «Баркому» має три «бусики» Mercedes Benz, а його родичі – ще один. Більшість транспорту, очевидно, необхідна для перевезення вантажів.

На другій позиції – згаданий вище Петро Федашко. Офіційних доходів не вистачило б Федашку для такого автопарку: Land Rover Defender, Suzuki Grand Vitara, Toyota Land Cruiser, Range Rover, Nissan Maxima, ну й ВАЗ-2105 для екзотики.

Цікавий гараж у Ігоря Пукшина. «Бойківський» кандидат їздить на Range Rover, його родичі мають Porsche, BMW Z4, Mitsubishi і… катер Maxum.

Вишуканий смак має Андрій Лопушанський: представник «Нафтогазу» їздить на «Мерседесі» S-класу, в його родичів є два «Кадиллаки» і Range Rover Sport.

Звідки гроші?

Виявилося, що в частини кандидатів грошей узагалі катма. Зокрема ZIKy вдалося знайти дві декларації, в яких не заповнено жодної графи! У прочерках вправлялися Роман Завійський (округ №125) і Ярослав Свелеба (округ №118).

Варто зазначити, що участь у виборах – задоволення не безкоштовне. Для реєстрації у Центральній виборчій комісії кандидат має внести виборчу заставу розміром у 13,2 тис. грн. Якщо вірити декларації, то деяким кандидатам, мабуть, довелося для цього позичати грошей у сусідів чи родичів.

Парадоксальна ситуація, коли кандидат декларує мізерні доходи, але при цьому гордо вказує в анкеті, що працює приватним підприємцем. І в багатьох таких претендентів задекларовані автомобілі, нерухомість, вклади у банках. Бізнесмен є – а бізнесу немає.

Володимир Семків

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 21:57 :40