четвер, 9 серпня, 2012, 15:48 Львів
Львівська влада «забила» на грибовицькі гудрони

Жодних заходів із запобігання шкоди людям та довкіллю від кислих гудронів, що зберігаються на Грибовицькому сміттєзвалищі, на сьогодні не розроблено.

Про це сказано у регіональній доповіді про стан навколишнього природного середовища у Львівській області за 2011 рік, оприлюдненій Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Львівській області.

Поблизу Львівського сміттєзвалища в трьох амбарах – накопичувачах ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод» зберігається близько 200,0 тис. т кислих гудронів, що утворювались протягом 70-80 років минулого століття. Земельна ділянка, відведена під амбари, становить площу 6,8 га. Клас небезпеки відходів – ІІ.

З червня 2004 року по сьогодні відбувається витікання інфільтратів із амбарів кислих гудронів. За розрахунками Державної екологічної інспекції в Львівській області, шкода, заподіяна державі внаслідок забруднення поверхневих вод відходами нафтопереробки, становить 71974648,14 грн.

У 2005-2006 роках ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод» спільно з ТзОВ «Альвема» (м. Макіївка Донецької області) опрацьовувалось питання утилізації кислих гудронів. Утилізація не розпочата, оскільки проектна документація з вилучення кислих гудронів із амбару не отримала позитивного висновку держекоекспертизи та була повернута на доопрацювання.

В 2006 році за кошти обласного фонду ОНПС в розмірі 80,0 тис. грн ДП «Проектний центр» розроблено Проект з ліквідації витоків інфільтрату (кислої води) з амбарів кислого гудрону ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод». У вересні 2006 р. проект був переданий ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод» для впровадження. На сьогодні проект не впроваджений.

Господарським судом Львівської області 21 січня 2008 року порушено провадження у справі про банкрутство ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод», а ухвалою від 27.03.2009р. ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області неодноразово зверталось до Львівської міської ради та Грибовицької сільради з проханням забезпечити розробку заходів по запобіганню заподіянню можливої шкоди життю та здоров’ю громадян, майну, спорудам, навколишньому природному середовищу.

На сьогодні зазначені заходи не розроблені.

Враховуючи те, що власник гудронів банкрут, роботи з їх утилізації є надзвичайно дорогими, та постійний негативний вплив, спричинений кислими гудронами, вирішення питання їх переробки є вкрай невідкладним та потребує вирішення на рівні зацікавлених центральних органів влади.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-06-24 19:36 :53