Новини » Світ 7 серпня, 2012, 10:12
У Перемишлі відкрили фундаменти княжого собору з ХІІ століття

На подвір’ї замку в м. Перемишль (Польща) археологи відкрили один з найстаріших романських пам’ятників міста – фундаменти церкви князя Володара Ростиславовича, що походять з XІІ століття.

Про це пишуть польські ЗМІ.

Все вказує на те, що давній правитель Перемишля побудував церкву 900 років тому. Але бурхливі події історії призвели до того, що в XV столітті вона була розібрана, а матеріал з неї використано для будівництва римо-католицького собору.

Володар Ростиславович – князь, що жив у XІІ столітті, походив з династії Рюриковичів, православний правитель Перемишля. Очевидно, власне він побудував на замковій горі церкву, залишки якої відкрили археологи. Якби вона збереглася до сьогодні, то мала б 900 років. Від храму залишилися лише фрагменти стін, бо в XV столітті він був розібраний, а матеріал з нього використано для будівництва католицького кафедрального собору на Підзамчі в Перемишлі.

Археологічні дослідження фінансує місто завдяки багатомільйонній підтримці Євросоюзу. В дослідженнях також допомагають перемишльські музейники і археологи Ряшівського університету.

Довідка.

Володар Ростиславич (помер 19.03.1124) – князь звенигородський (1085–1124) та перемиcький (1092–1124). Разом з братами Рюриком та Васильком – один із засновників незалежного Галицького князівства. Син тмутараканського князя Ростислава Володимировича.

Замок у Перемишлі належав до найдавніших у Галицькому князівстві. Замок розташований на Замковій горі, заввишки 270 м над р. м., над центральною частиною міста Перемишля, на східному (правому) березі річки Сяну. Відомо, що князь Володар Ростиславович на замковому дитинці вимурував у 1119-1124 роках з тесаного каміння церкву св. Івана Хрестителя, де його і було поховано. Ймовірно, він прибудував до давньої церкви-ротонди княжу палату. З наказу короля Владислава ІІ Ягайла замкову церкву св. Івана 1412 р. передали католикам, «викинувши наперед трупи і попели русинів» (Длугош, т. 12, с. 149), а 1460 р. її розібрали, використавши каміння для будівництва фарного костелу в місті, причому кожен камінь везли спочатку до Сяну, щоб відмити з гріхів схизматиків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 20:53 :18