Новини » Спорт 6 серпня, 2012, 9:47
Семиборка Людмила Йосипенко: Я боролась і фінішувала, мобілізувавши всі свої сили

У черговий раз на Лондонській Олімпіаді стався скандал через сумнівні суддівські рішення, і втретє від цих помилок постраждала олімпійська збірна України. Майже годину приймала вітання наша семиборка Людмила Йосипенко з бронзовою медаллю. Та, як виявилося, з цими вітаннями поспішили, а радість спортсменки була передчасною, повідомляє з Лондона спеціальний кореспондент УКРІНФОРМу.

Прокоментувати щойно завершені змагання я попросив Людмилу Йосипенко відразу після того, як вона, зробивши з іншими семиборками своєрідне коло пошани, підійшла у мікст-зону. Вона, а тим більше я, не знали ще, що в ті хвилини у тихих кабінетах підтрибунних приміщень Олімпійського стадіону судді переглядають своє ж незадовго перед тим прийняте рішення. Після протесту офіційних представників німецької команди вони відміняють дискваліфікацію німкені Ліллі Шварцкопф і виводять її на друге місце. Росіянку Тетяну Чернову, яка вже бачила себе на другій сходинці п’єдесталу, переміщають на третю, а Людмила Йосипенко залишається без нагород, інформує ukrinform.ua.

Переміну свого рішення судді пояснили так. Спочатку, мовляв, вони прийшли до висновку, що Шварцкопф у забігу на 800 метрів, яким завершувалась програма змагань, порушила правила, раніше перейшовши з доріжки, на якій починала біг, на загальну доріжку, що примикає до бровки. Німецьку спортсменку за це дискваліфікували. Але потім, переглянувши відеоповтор, судді прийшли до висновку, що це порушення допустила не Шварцкопф, а росіянка Савицька.

Ми про це не знали, тому я розмовляв з Людмилою, як із бронзовою призеркою дводенного марафону у семибор’ї. Спортсменка почала свій коментар з того, що цей марафон для неї був важкий. Зрештою, мабуть, не тільки для неї. Не витримала нервового напруження лідер серед наших багатоборок, чемпіонка Пекінської Олімпіади в цьому виді спорту Наталія Добринська, яка допустила три заступи у стрибках у довжину. Крім неї, вибули із змагань ще п’ять спортсменок.

За словами Людмили Йосипенко, їй теж не вдалося зберегти стабільність результатів. Зайнявши у трьох видах змагань (на дистанціях 100 м з бар’єрами, 200 м і стрибках у висоту) сьомі місця і четверте у стрибках у довжину, вона «провалила» штовхання ядра – тільки шістнадцяте місце. «Штовхання ядра – це не мій коньок, як, зрештою, і дистанція 800 метрів. Ви ж, мабуть, бачили, що я почала її непогано, більшу половину дистанції трималась у лідируючій групі, не випускаючи з поля зору своїх головних суперниць, насамперед, німкеню Шварцкопф і росіянок Чернову і Савицьку. Про британку Енніс не йдеться, вона перед останнім стартом лідирувала з відривом від найближчої суперниці у 188 очок, і тільки якесь чудо могло завадити їй виграти домашню Олімпіаду. Щодо мене, то кінцівку дистанції я провела не кращим чином. Далася взнаки велика втома. Я боролась і фінішувала, мобілізувавши всі свої сили. У підсумку вдалося показати свій найкращий за всю мою спортивну кар’єру результат».

Людмила коротко розповіла про себе. Народилась вона у Яготині Київської області. Закінчила Тернопільський національний економічний університет. З теплотою згадала про роки навчання в Тернополі, про рідний факультет і його декана та викладачів. На Олімпійських іграх представляла Київщину, зокрема, Бровари, і два спортивні товариства – Збройні Сили і «Україну». Майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка України минулого року. «Про те, чи готуватимусь до наступної Олімпіади, говорити зарано. Для початку хочу відпочити, у тому числі й від спорту. А там буде видно»,-- додала Людмила.

Невдовзі її покликали з мікст-зони. Ми ще гадали, куди: на допінг-контроль чи на церемонію нагородження. Більшість з нашої невеличкої групи українських журналістів зійшлася на тому, що на церемонію нагородження. Ми вже готові були перейти у зал для прес-конференцій, як став відомий несподіваний вердикт суддів перемістити Людмилу Йосипенко на четверте місце. А тим часом Ліллі Шварцкопф, яка перед цим була в сльозах, посміхаючись і з піднесеним настроєм відповідала на запитання німецьких журналістів, розповідаючи як чудесно все перемінилось – із дискваліфікованої вона стала срібним призером. А організатори мікст-зони з несподіваною оперативністю і учтивістю забезпечили транслювання відповідей німкені на всю зону. Що ж, треба повчитися нам у німців, як до цього у британців (бокс), як ще раніше у японців (гімнастика), відстоювати на Олімпіаді інтереси і права українських спортсменів. З іншого боку, на відміну від того ж боксу і гімнастики, де суддівська суб’єктивність, а то й необ’єктивність, не така вже й рідкість, у легкій атлетиці все більш-менш очевидно й справедливо: перемагає той, хто біжить швидше, стрибає вище й метає далі. Тому вихід для наших атлетів один – робити все це краще за суперників, тобто перемагати. Як не раз це демонстрували їхні славні попередники.

Отже у семиборстві на непередавану словами радість британських уболівальників перемогла їхня улюблениця Джессіка Енніс. Друга наша спортсменка Нана Мельниченко зайняла десяте місце. На стометрівці у жінок дійшла до півфіналів наша Олеся Повх. На півфінальній стадії припинили боротьбу за олімпійські нагороди на 400-метрівці – у чоловіків Станіслав Мельников,у жінок – Наталія Пигида та Аліна Логвиненко. У фінальних змаганнях з метань диска (жінки), стрибків у довжину (чоловіки) українські атлети участі не брали. Невдалими виявилися і результати тих хто змагався у ходьбі на 20 км і забігу на 10000 метрів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 21:50 :47