Новини » Львів 31 липня, 2012, 10:09
У Львові презентували збірник жіночої степової поезії «Степ. Step»

12 молодих поеток-степовичок, такий собі колектив озброєний гострим словом та «одягнутий» у верліброві етно-мотиви. Вони об’єднані спільною подією – у Львові учора, 30 липня, у них відбулась презентація колективного збірника поетичної антології « Степ. Step». У поезії тільки дівчата, та виключно широкий політ думок, що своїм масштабом нагадує степ, хлопці ж наразі відпочивають.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Поетична антологія «Степ. Step» вийшла друком у видавництві «Піраміда». До книжки увійшли вірші авторок, які представляють український літературний степ. Це – Любов Якимчук, Олена Гусейнова, Марія Козиренко, Олена Руда, Ірина Плехова, Анна Яновська, Тетяна Савченко, Юлія Радченко, Ніна Кур’ята, Олена Рибка, Оксана Шафаревич, Лада Хортич.

Ідея проекту належить упорядниці Марії Шунь, яка також є письменницею і упорядкувала не одну поетичну антологію. Щодо «Степу», то він є унікальним за історією свого створення, можна сказати роково-випадковим. «Все починається з кави» – каже пані Марія. Якось вона зустрілася у кав’ярні з молодою поеткою Любою Якимчук, відтак, аромат напою додав рішучості до реалізації мотивів степової тематики у поетичному жанрі. Далі, долучилися інші автори з степової частини України.

У збірці представлений весь степовий регіон країни, крім Кіровоградщини. Чому саме степова Україна? Як пояснює Марія Шунь, у тому, що степ – легені країни, він величний і широкий, там дихаєш на повні груди і думаєш в ритмі серця. «Степ. Step» є унікальний і тим, що у ньому представлено виключно жіночу поетику.

Дівчата радо відгукнулися на пропозицію надіслати свої роботи, а от з хлопцями не склалося, наголосила пані Марія. Спочатку, ми планували зробити збірку з поезії обох представників статі, а потім, коли хлопці довго вагалися і врешті покинули поле бою, ми загорілися бажанням створити дівочу «Запорізьку Січ» і зовсім не шкодуємо про це. « Все моє життя, десь на генетичному рівні у мене була закладена тяга до степової тематики і тепер коли «Степ. Step» побачив світ моє бажання нарешті зреалізовано», – ділиться переживаннями Марія Шунь.

Письменниця живе та працює у Нью-Йорку і на презентацію прибула виключно, щоб зачитати декілька поезій молодих авторок.

Не мовчали й самі поетки-степовички – свої роботи вони зачитували без зашаріння. Відтак Люба Якимчук читала вірш присвячений пожежнику-рятівнику, а Оксана Шафаревич свою «Павутинку», що звучала особливо меланхолічно під звуки дощу.

Координатор проекту, член асоціації письменників України Василь Габор зазначив, що інтрига збірки у її тематичному об’єднанні.

Естетичну ж сторону оформлення збірника взяла на себе львівська художниця Галина Новоженець, яка оформила обкладинку у стриманих пастельних тонах. Все відповідає тематиці степових мотивів. Тираж видання 500 примірників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:10 :31