Новини » Львів 16 липня, 2012, 15:50
У Львові проходить дводенний міжнародний форум з енергозбереження

16-17 липня у Львові проходить міжнародний форум з проблем енергозбереження – «Співпраця в урбаністичному розвитку та угода мерів Схід». У ньому беруть участь 75 фахівців та експертів з питань енергозбереження – представники різних українських та міжнародних організацій.

Про це повідомив кореспондент ZIKу.

На прес-конференція на тему «Чи можливо зупинити зміни клімату та ріст витрат на придбання енергоносіїв, об’єднавши зусилля громади та ініціативу мерів міст» йшлося про мету і завдання форуму.

За тих, хто виступав на прес-конференції, мета проведення форуму –розробка програми з енергозбереження, яка планує скоротити викиди в атмосферу вуглекислого газу та посилити використання нетрадиційних методів отримання електроенергії.

Для здійснення заходів, передбачених програмою, відкрито два офіси: один у Львові, а інший у – Тбілісі (Грузія). Метою створення офісів є допомога містам, які планують підписати угоду мерів, а також тим, які вже підписали таку угоду. Також, що не менш важливо, форум допоможе різним організаціям і представникам влади обмінятися досвідом, що сприятиме посиленню угоди саме на східних теренах.

Як зазначив Ян Едвін Вандерс, представник програми CIUDAD, який є одним з організаторів проведення форуму, спеціаліст з місцевого розвитку та муніципального розвитку, угода мерів покликана скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу до 2020 року на 20%, а також підсилити використання нетрадиційних джерел енергії на 20%. Як зазначає пан Вандерс, саме на місцевому рівні така робота може дати більш позитивні результати.

Місцем проведення конференції не випадково є Львів, тому що саме це місто є лідером щодо діяльності, спрямованої на покращення енергозбереження.

Крім України, до програми приєдналися, зокрема, такі країни як Молдова, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Білорусь.

Про перспективи проекту «Угода мерів Схід за сталий енергетичний розвиток» у Львові розповів його керівник Анатолій Копець: «Управління енергетичними процесами – це означає створення нових робочих місць, зменшення витрат з бюджетів домогосподарств на придбання енергоресурсів, залучення інвестицій, відкриття нових напрямків економічного розвитку для громадян». Також минулого року вдалося завершити написання стратегії енергетичного розвитку, яка має назву «План дій зі сталого енергетичного розвитку для міської громади». Цей план був затверджений на сесії Львівської міської ради. Проект отримав підтримку і від Міністерства регіонального розвитку будівництва і житлового господарства України.

Як відзначив Ян Едвін Вандерс, в Україні нині вже 27 міст підписали таку угоду і п’ять міст перебувають на стадії завершення розробки плану дій щодо енергозбереження та розвитку.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 03:48 :01