середа, 11 липня, 2012, 15:43 Львів
На Львівщині державні виконавці попри заборону суду розпродали майно фермера

На Львівщині вимагають притягнути до кримінальної відповідальності керівника виконавчої служби Жидачівського району, завдяки діям якого, попри заборону суду, за безцінь було розпродано майно фермерського господарства.

Про це 11 липня на прес-конференції в конференц-залі IA ZIK повідомив засновник фермерського господарства «Обелікс» Володимир Ситик.

Як розповів фермер, у 2008 році він придбав фермерське господарство з боргами близько 2 млн грн. Найбільший борг був перед банком «Надра», який обіцяв допомогти реструктуризувати борг. Однак, через економічну кризу бізнес не вдався, а банк подав позов про конфіскацію заставного майна. У серпні 2011 року на виконання рішення суду було відкрито виконавче провадження, проведено опис майна.

Навесні цього року фермерське господарство «Обелікс» звернулося в суд про порушення справи про банкрутство. Суд визнав господарство банкрутом, призначив арбітражного керуючого та зобов’язав відділ державної виконавчої служби Жидачівського районного управління юстиції передати ліквідатору виконавчий документ. Однак, як заявив підприємець, після рішення суду дії виконавчої служби не припинилися.

«Після рішення суду про банкрутство ніякі дії не були припинені. Ніхто нічого не передавав і до цього часу не передав», – повідомив Ситик.

За його словами, проігнорувала виконавча служба і те, що банк «Надра» відкликав виконавче провадження. Натомість виконавча служба приймає рішення про проведення торгів і реалізацію майна.

«2 липня були торги. 7 липня після обіду приїхали 2 машини охорони з пістолетами, автоматами і вони все майно демонтували. Демонтували не тільки майно, а все, що там було. Все знищено», – повідомив Ситик.

За його словами, купили обладнання люди, які мають аналогічний бізнес у Стрийському районі.

За словами підприємця, обладнання було реалізовано за 147 тис. грн, коли його ціна відповідно до оцінки – близько 0,5 млн грн.

Як пояснив юрист Олег Плесканка, реалізація обладнання не мала бути проведення через низку підстав.

«Винесення судом ухвали від 26 червня про порушення справи про банкрутство ФГ «Обелікс» зобов’язує виконавчу службу зупинити виконавче провадження, забороняє вчиняти будь-які дії. Окрім того, банк «Надра» відкликав виконавчий лист. Незважаючи на ці підстави, 2 липня були проведені торги, майно було реалізовано», – пояснив юрист.

Окрім того, як наголосив юрист, відповідно до результату торгів, не зрозуміло, яке саме майно продано, оскільки вказана загальна фраза «обладнання для пташника» і не вказано, що саме туди входить.

«Можна ставити дуже багато запитань щодо того, що відбувається. Треба піднімати владу, аби ці процеси відбувалися під контролем, бо ми далеко підемо, якщо ми бачимо, що є рішення суду про мораторій на вчинення певних дій, а відбуваються силові дії. Треба жорстко проаналізувати ситуацію. Якщо порушені права, винні мають бути покарані. Треба зупинити свого роду рейдерство, коли на замовлення одних страждають інші», – прокоментував ситуацію президент Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес.

Як повідомив Ситик, скарги на дії державних виконавців щодо фермерського господарства вже подані у всі можливі інстанції, в тому числі Президенту та Генпрокурору. Зокрема, передано скаргу в прокуратуру про порушення кримінальної справи проти начальника виконавчої служби Жидачівського району.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-20 19:42 :37