понеділок, 9 липня, 2012, 10:00 Львів
У найменшому на Львівщині селі Закривець відкрили храм

7 липня у найменшому на Львівщині селі Закривець Жидачівського району відбулося посвячення новозбудованої каплиці – першої святині цього населеного пункту.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Це було величаве свято не лише для закривчан, а й мешканців округи, які чисельно зібрались на відкриття храму. Першу в ньому Літургію, в якій взяли участь 5 священиків, очолив декан Новострілищанський о. Роман Став’яж.А розпочав урочистість настоятель храму Стрітення Господнього с. Трибоківці о. Григорій Подоба, який наголосив, що вперше у своїй історії Закривець відкриває святиню.

Ідея святині у Закривці народилася в керівника об’єднаної громади Баковецької сільської ради два роки тому, про що він розповів 1 серпня 2010 року на першому в історії Дні Закривця. «До сільської ради прийшло звернення з Верховної Ради України, в якому пропонувалось визначитись зі статусом Закривця – чи надалі йому залишатись селом чи назвати хутором, – говорить Ігор Лалак. – А до того часу я вже познайомився з сайтом Закривця, побачив, що село може мати перспективу, а отже не варто понижувати його статус. А щоб село було щасливим – воно має мати Храм Божий, має мати і свій День, який ми сьогодні святкуємо».

7 липня в календарі Закривця буде позначене червоним кольором – тепер на Різдво Івана Хрестителя тут храмовий празник. Цей шанований в народі святий стане ще ближчим закривчанам і допомагатиме їм жити за Христовими Заповідями.

Нагадаємо, що Закривець розташований на відстані 50 км від Львова. Історія Закривця сягає у глибоку давнину. За розповідями старожилів, тут колись був великий населений пункт з церквами, монастирями, лікувально-оздоровчими «Ласками», який спалили турки. Початок відновленню населеного пункту поклало подружжя Максим і Анна Підвірні, які на початку 19 століття побудували тут хату. У 50-60 роках минулого століття тут мешкало близько ста людей. Нині у Закривці – 26 людей різного віку, переважно середнього і старшого. Є і школярі. Вони живуть дружньою родиною.

У цьому мальовничому куточку Опілля протікає річка Любешка, прекрасна екологія, чудова вода, що має неабиякі лікувальні властивості, здібні роботящі люди. Усе це відкриває хороші перспективи для створення оздоровчої зони.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 13:50 :00