Новини » Газета ZIK 28 червня, 2012, 15:33
«Андрій Садовий: «Мені пропонували десятки мільйонів доларів»
Чи вистачить мерові 300 тисяч євро, аби придбати будинок на 700 «квадратів» під самим «Шевченківським гаєм»? (фото: Василь Гузінський)
Чи вистачить мерові 300 тисяч євро, аби придбати будинок на 700 «квадратів» під самим «Шевченківським гаєм»? (фото: Василь Гузінський)

Міський голова Львова Андрій Садовий зізнався, що за ТРК «Люкс» йому пропонували десятки мільйонів доларів. І нещодавно родина таки вирішила продати свої 3% ПАТ «ТРК “Люкс”» за 3 млн грн своєму відданому менеджерові Романові Андрейку, який і так мав понад 20% та займає посаду директора компанії. «З огляду на ціну тих 3%, які ми продали, мінімальна оцінка компанії – 77 млн грн. Реально це коштує значно більше», – хвалиться вдалою оборудкою Андрій Іванович.

Незрозуміло в цій угоді лише те, навіщо було продавати акції такої прибуткової компанії (де директор заробляє стільки, що може витратити 3 млн грн), якщо Садові могли б скористатися дивідендами. Дивно також, що продаж акцій реєстрували працівники ТОВ ДКК «Український реєстратор», де на керівній посаді працює Тарас Брунець – екс-директор газети Садового «Поступ», і яке зареєстроване за адресою вул. Сахарова, 42, де розташовувалася та ж газета.

Гроші від продажу трьох відсотків родина планує витратити на будинок. Нині багатодітна сім’я мешкає у трикімнатній квартирі. Поки Садові тільки заявили про початок пошуку нового житла, журналісти вже знайшли маєток, який нібито будує родина мера. І не будь-де, а під самим «Шевченківським гаєм» на вулиці Стрілецькій. Коштуватиме цей маєток явно не 300 тисяч євро, а всі 800 тис.  

Утім Андрій Садовий закиди про фінансування будови відкидає: «Сьогодні маклери пропонують різні варіанти, у тім числі на Стрілецькій. Але ми ще не визначилися. І кожен дім, який будується, завжди матиме прив’язку до мене, бо то будує Садовий. Я з тим живу. Доки працюватиму на цій посаді, такі розмови будуть. Якщо ми з Катериною приймемо рішення купити той чи інший будинок, то я публічно це оголошу».

Офіційно будову на вулиці Стрілецькій, 1 замовив Роман Юськів, а генпідрядником і генпроектувальником є ТОВ «ТВД». Як розповіла Ірина Гримак, заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР, одна частина земельної ділянки за цією адресою приватизована ще 2009 року (702 м2). «Також в оренді там 301 м2 на десять років і 43 м2 у межах червоних ліній (без права забудови) на п’ять років. Останню частину в разі розширення дороги буде вилучено», – сказала Гримак. 

Згідно з інформацією з БТІ, за адресою вул. Стрілецька, 1 на Романа Юськіва зареєстровано дві квартири. Першу йому продав Роман Бадзай (судячи з інформації в Інтернеті, він працював разом із Юськівим у компанії «Галицька нерухомість»), а другу отримав у подарунок від Ірини Юськів (певно, родичка). 

Отже, жодних офіційних даних про причетність родини Садових до розкішного будинку немає. Утім певні зв’язки з міським головою є. Роман Юськів у розмові з журналістом газети ZIK спростовує, що будинок зводять саме для Садових. За його словами, фінансує будову він сам спільно з компанією «ТВД». Загальний зміст розмови однозначно наводить на думку, що розкішну хату біля гаю продаватимуть. Однак, як стверджує пан Юськів, Андрієві Івановичу маєток не пропонували. Та коли журналісти з телеканалу ZIK захотіли придбати цей дім на Стрілецькій, їм заявили, що це приватна будова і запропонувати її не можуть. Газета ZIK також звернулась у ріелторські компанії – і це не дало результату. Тому підозрілими є слова Андрія Садового: «Сьогодні маклери пропонують різні варіанти. У тім числі на Стрілецькій». Певно, в нього є свої унікальні зв’язки з маклерами… Або з паном Юськівим.

Роман Юськів числився серед засновників ТОВ «Західенергомонтажбуд» (сам він цей факт чомусь спростовує) разом із групою бізнес-партнерів Андрія Садового, серед яких був навіть особистий водій міського голови Олександр Войкін. Фірму «Галицька нерухомість», де Юськів був керівником (нині офіційно діяльність цієї компанії припинено), було зареєстровано на львівську адресу – вул. Йосипа Сліпого, 7. Тут Андрій Садовий з партнерами реєстрували ледь не весь свій бізнес. Окрім того, на останніх виборах міський голова підтримував Респуб­ліканську християнську партію, зокрема й Романа Юськіва. 

І нарешті, мешканці Стрілецької чомусь свято переконані, що їхнім сусідом буде таки мер (а на цій вулиці переважно живуть далеко не бідні й не найменш обізнані люди).   
Невідомо, чи міський голова Львова з родиною наважиться «купити» будинок на Стрілецькій, до якого тепер прикута увага всіх львівських ЗМІ. Але відомо точно, що диму без вогню не буває.

газета ZIK №25 (27 червня 2012р.)

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 11:42 :24