Новини » Львів 18 червня, 2012, 16:15
Відомого львівського архітектора хочуть посадити на 7 років

Відомому львівському архітектору Ігорю Подоляку, який здійснив проект реконструкції крипти Собору св. Юра, збудував каплицю пам’яті жертв Скнилівської трагедії та спроектував близько 20-ти церков хочуть присудити 7 років ув’язнення.

Про це IA ZIK повідомив сам архітектор, який з цього приводу написав звернення на ім’я Генерального прокурора України Пшонки В. П та судді Самбірського міжрайонного суду Кунцік О. С.

Як сказано у скарзі, вже понад рік триває судилище щодо порушеної екс-прокурором Львівської області 16 лютого 2011 кримінальної справи за ч.5 ст.191 КК України та ч. 2 ст. 366 КК України.

«Справа, начебто, стосується виконання фірмою ПП АПТМ «Марко», засновником якої я є, реконструкції дитячого садка в школу-дитсадок у селі Стрілковичі Самбірського району Львівської області. Мені інкримінують розкрадання державного майна в особливо великих розмірах, а саме привласнення 358 269 грн. 07 коп. та фальсифікацію документів з метою наживи третіх осіб, – сказано у скарзі. – Хочу зазначити, що інкриміновані мені статті КК України мене не стосуються, не стосуються моєї діяльності і діяльності фірми АПТМ «Марко». Оскільки і в показах досудового слідства і на суді я звертав увагу, що ані розкрадання коштів, ані підробки документів я не вчиняв. Підтвердженням цього є матеріали справи, довідки, фінансові документи, платіжні доручення, фінансові і статистичні звіти за період 2009-2011 рр., висновки КРУ Львівської області від 12.04.2011 р., 22.04.2011 рр., графологічна почеркознавча експертиза, експертні висновки незалежної будівельно-технічної експертизи та виявлена заборгованість Стрілковицької сільської ради перед ПП АПТМ «Марко» в сумі 295 217,25 тис. грн».

Як пояснює І.Подоляк, з 2009 по 2010 р. по об’єкту реконструкції дитячого садка в школу-дитсадок у селі Стрілковичі Самбірського району Львівської області, згідно з актами виконаних робіт від Стрілковецької сільської ради, надійшло коштів в сумі – 582 121,67 грн. Усі кошти було перераховано АПТМ «МАРКО», згідно з актами виконаних робіт, відповідно за датами і календарним графіком виконання робіт та графіком фінансування на поточний рік.

Натомість, собівартість реалізованих робіт і виконаних послуг під час реконструкції дитячого садка за період з 2009 р. до кінця 2010 р. і першого кварталу 2011 р. була більшою і становила 587 140,94 грн.

Як стверджує архітектор, деякі роботи були зафіксовані сфабрикованими актами обмірів та звірки районного КРУ, про що свідчить почеркознавча експертиза. І пояснює, що судом було призначено комплексну перевірку КРУ АПТМ «Марко» 22 квітня 2011 року за останній квартал 2010 року та перший квартал 2011 року, яка показала, що станом на 31 березня 2011 року фірмою «Марко» з реконструкції дитячого садка в школу-дитсадок у селі Стрілковичі Самбірського району Львівської області заборгованість Стрілковицькою сільрадою перед АПТМ «Марко» сягала 295 217,25 тис. грн.

«Акт від 18 січня 2011 року, складений на підставі сфабрикованих натурних обстежень від 06.01.2011 року працівником міжрайонного КРУ та іншими, не враховував наявних на об’єкті матеріалів та інших не заактованих робіт, що вже були виконані з технологічної необхідності, а саме: на час обстеження (до 06.01.2011 року в грудні 2010 року) вже було збудовано паливну кімнату і пральню, що не були помічені в акті, але були здійснені, бо так вимагав технологічний процес. Так само як завезені і встановлені в грудні 2010 року внутрішні двері, підлогова керамічна плитка і плитка керамічна на стінах, підлога в приміщеннях школи-дитсадка, стіни, підготовлені до пофарбування, також не враховувалися до виконаних робіт. Плитка на підлозі і стінах вже була покладена, але також не помічена працівником КРУ. Акту я не підписував, на ньому стоїть сфальсифікований невідомо ким підпис, про що засвідчила почеркознавча експертиза. Крім цього, з 04.01.2011 року на фірмі «Марко» працювало лише чотири особи (директор, бухгалтер, інженер та ГІП), а це ще один аргумент, що всі наявні на час актування роботи виконалися до 30 грудня 2010 року. А не так, як зазначено в сфабрикованному акті контрольних обмірів 06.01 2011 р», – сказано у листі.

На сьогодні школа-дитсадочок майже готова (на 98%) для введення в експлуатацію.

«До цього слід додати, що, в зв’язку з економічною кризою, садочок недофінансовувався протягом тривалого часу, а саме з 2009 до 2012 року. Недофінансування робіт з реконструкції дитячого садочка в школу-дитсадок у селі Стрілковичі Самбірського району Львівської області призвело до неефективного вкладення коштів замовником, проте до здачі школи-дитсадка в експлуатацію залишилося зовсім мало робіт, оскільки були залучені кошти і ресурси АПТМ «Марко», – каже архітектор, який повідомив, що дії прокуратури були спричинені на вимогу депутата Самбірської районної ради п.Черевичної та народного депутата ВРУ.

З цього приводу архітектор дав пояснення прокуратурі і за відсутності складу злочину з його боку справу було припинено і закрито. Однак, незважаючи на це, прокурором Львівської області заново порушено кримінальну справу.

Як повідомив Ігор Подоляк, сьогодні його відсторонено від виконання обов’язків, заарештовано майно, взята підписка про невиїзд. «Вже понад рік я не можу вибрати свого закордонного паспорта, бо в обласному управлінні кажуть, що я злочинець», – каже архітектор, який просить зняти з нього звинувачення.

«Найбільш осоружним спадком колишньої совєцької окупаційної системи було те, що кожну людину можна було помножити на нуль або просто знищити. Сьогодні в умовах посткомуністичного режиму, коли прокурор із крушником краще знають, як будувати і рахують краще від фахових бухгалтерів, нема нічого дивного як, не зважаючи на мої доводи, всупереч здоровому глузду, мене визнають винним.

Проте заявляю, що я можу бути поганим батьком, чоловіком, чи бездарним архітектором, але я не злодій. І звинувачення, що мені висувають вважаю наклепом, а це вже інша справа, що стосується не лише моєї честі і гідності. Залишаю за собою право апелювати до засобів масової інформації і захищати свої права у вищих інстанціях та на міжнародному рівні, – заявляє архітектор Ігор Подоляк.

Архітектор також повідомив, що прокуратура вимагає присудити йому обмеження свободи строком на 7 років.

Оголошення вироку у справі, очікується в Самбірському міжрайонному суді 21 червня, о 10.30.

Довідка

Перелік проектів і будов, які реалізовані Ігорем Подоляком протягом останніх двадцяти років професійної практики.

 • Проект церкви в селі Зелів Яворівського району, 1991 рік.
 • 1991-1992 рр. – проект та реконструкція крипти Собору Святого Юра у Львові для перепоховання тлінних останків Патріарха Йосфа Сліпого з Риму до Львова.
 • Проект церкви і дзвіниці в селі Конопниця Пустомитівського р-ну, 1993 р.
 • Проект церкви в селі Солом’янка Мостиського району, 1994 р.
 • Проект церкви в селі Долинівка Сколівського району, 2006 рік.
 • Проект і будівництво дерев’яної церкви в селі Волосянка Сколівського району, 1996-1998 рр..
 • Проект і будівництво церкви в с. Сопіт Дрогобицького р-ну, 2008-2010 рр.
 • Проект церкви Преображення ГНІХ в с. Гумниська Буського р-ну, 1995 р.
 • Проект дзвіниці Святоуспенської Унівської Лаври в Перимишлянському районі, 1996 р.
 • Проект церкви в селі Острівчик-Пильний Золочівського району, 1997 р.
 • Проект церкви для села Коросно Перемишлянського району, 2003-2007 рр.
 • Проект і будівництво каплиці всіх Святих Українського народу (пам’яті жертв Скнилівської трагедії) в місті Львові, 2003 рік.
 • Проект і будівництво церкви для села Куровичі, 2009-2010 рр.
 • Проект і реконструкція церкви для села (Візінберг) Смереківка Перемишлянського району, 1990-1991 рр.
 • Проект вшанування поховань Січових Стрільців і вояків УГА на цвинтарі в місті Стрий, 2009-2010 рр.
 • Проект і спорудження церкви в с. Пукеничі Стрийського р-ну, 2010 -… рр.
 • Проект пам’ятника жертвам комуністичних злочинів в місті Самборі, 1990-1991 рр.
 • Проект і спорудження пам’ятника жертвам НКВД (біля медучилища) в місті Самборі, 1999 р.
 • Проект пам’ятника отцеві Михайлу Ратушинському – префекту каодютору для українців в Англії та поселеннях в Европі, 1995 р.
 • Проект і реалізація пам’ятника отцеві Ярославу Лесіву в Болехові, 1993 р.
 • Проект пам’ятника отцеві Юрію Кмітю в селі Кобло Старо-Самбірського району, 1994 р.
 • Проект пам’ятника Стебельському (Хріну) та воякам УПА в селі Кобло Старо-Самбірського району, 1998 р..
 • Проект та програма «Доступне житло» для буд-ва в Україні 2007-2010 рр.
 • Проекти житлових будинків, торгових центрів (в м. Самборі, м. Тернополі, м. Жидачеві) та громадських будівель, проект школи для села Коростів Сколівського району Львівської області, 2002-2005 рр.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:51 :25