понеділок, 18 червня, 2012, 11:00 Економіка
«Міст Експрес» втікає від боргів перед кредиторами

Як «кинути» десяток кредиторів на понад 30 млн грн і залишитися не покараним?! Луганське підприємство, яке постраждало у такій оборудці, заявляє, що львівські правоохоронці не реагують на факти відвертого шахрайства з боку посадових осіб ТзОВ «Міст Експрес».

Як усе починалося

У листопаді 2009 року ТзОВ «Міст Експрес» (юридична адреса підприємства на той час – м. Львів, вул. Зелена, 147) як замовник уклало договір з експедитором ПП «Трансгарант» (м. Луганськ) про надання останнім транспортно-експедиційних послуг. «На виконання договору ПП «Трансгарант» надало ТзОВ «Міст Експрес» послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом на загальну суму 1 217 859,98 грн, однак «Міст Експрес» за надані послуги не розрахувався і намагається всіляко уникнути боргів», – розповідає представник луганського підприємства А.Мартинюк.

Справа перейшла в суди. У квітні 2010 року «Трансгарант» звернувся до Господарського суду Луганської області про стягнення заборгованості з «Міст Експрес». Після цього «Міст Експрес» звернулося до суду з зустрічною позовною заявою до «Трансгарант» про стягнення майже 100 тис. грн матеріальних збитків, які заподіяні неналежним виконанням п’ятьох угод на разове перевезення. Останню заяву Господарський суд Луганської області, а пізніше Донецький апеляційний господарський суд та Вищий господарський суд України залишили без розгляду.

Лише у липні 2010 року Господарський суд Луганської області виніс рішення про стягнення з ТзОВ «Міст Експрес» заборгованості на користь ПП «Трансгарант» у розмірі 1217859,98 грн основного боргу, а також понад 70 тис. грн. пені, втрат від інфляції, сплаченого державного мита тощо. Це рішення з боку ТзОВ «Міст Експрес» знову було оскаржено. Однак, Луганський апеляційний господарський суд залишив апеляційну скаргу без задоволення.

На виконання рішення суду було розпочато виконавче провадження щодо ТзОВ «Міст Експрес». Але стягнути борги виконавчій службі вдалося лише частково. З рахунків підприємства було стягнуто трошки більше 200 тис. грн – мільйон боргу перед «Трансгарантом» залишився. Коли у «Міст Експрес» розгорілася «війна» з кредиторами, за юридичною адресою м. Львів, вул. Зелена, 147 підприємства державні виконавці вже не знайшли. «Міст Експрес» перереєструвався на вул. Гулака-Артемовського,5 у Львові.

Мільйонні борги і справа про банкрутство

22 лютого 2011 року «Міст Експрес» звертається до Господарського суду Львівської області із заявою про порушення справи про його банкрутство. У заяві про банкрутство «Міст Експрес» визнає загальну суму кредиторської заборгованості підприємства – понад 25 млн грн (при цьому бере до уваги і виконавче провадження про стягнення 1,2 млн грн на користь «Трансгарант»). Боржник вказує дебіторську заборгованість – 3 млн грн, залишкову балансову вартість майна 518 грн та 208 тис. грн на банківських рахунках і доводить, що активів підприємства-боржника не достатньо для погашення кредиторської заборгованості. Суд порушує справу про банкрутство «Міст Експрес» та призначає розпорядника майна підприємства. Однак, вже 3 березня 2011 року ТзОВ «Міст Експрес» відкликає з суду заяву про своє банкрутство.

Згодом «Трансгарант», враховуючи несплачені йому борги, зі свого боку подає в суд заяву про банкрутство «Міст Експрес». У березні 2011 року Господарський суд Львівської області порушує нову справу про банкрутство «Міст Експрес». Розпорядником майна підприємства-боржника Р.Михайлюка. Поки справа про банкрутство розглядає Феміда, з підприємством-боржником відбуваються дивні речі.

Втеча від боргів в іншу область

Справа про банкрутство «Міст Експрес» за заявою кредитора з Луганська була порушена 9 березня 2011 року. А вже за кілька днів, 14 березня, ТзОВ «Міст Експрес» знову змінює свою юридичну адресу та переїжджає зі Львова у Тернопільську область – місто Зборів, вул. Богдана Хмельницького, 2.

Швидко змінюється і засновник підприємства. Засновником «Міст Експресу» була юридична особа – ТзОВ «Спільне українсько-канадське підприємство «Росан» (м. Львів, вул. Зелена,147), а зараз стає фізична особа – Бакун Павло Михайлович (Львівська обл., Яворівський р-н, с. Рясне-Руське). Розмір внеску до статутного фонду підприємства становить 28 млн грн.

Ніби все в рамках закону, але… Як розповів арбітражний керуючий «Міст Експрес» Р.Михайлюк, за зазначеною юридичною адресою «Міст Експрес» у Тернопільській області такого підприємства немає. «Власник приміщення у м. Зборів по вул. Богдана Хмельницького, 2 надав відповідь, що ніякого «Міст Експресу» він не знає, жодних договорів оренди з таким підприємством не укладалося. Надіслана на адресу кореспонденція повертається, фактичне місцезнаходження керівництва ТзОВ «Міст Експрес» встановити не вдалося», – розповідає пан Михайлюк.

За словами арбітражного керуючого, марними виявилися його намагання cконтактуватися з паном Бакуном, який став власником «Міст Експресу». «За місцем проживання у Рясній-Руській його немає», – зазначає Р.Михайлюк.

Як розповідає розпорядник майна «Міст Експрес», станом на сьогодні, загальна кредиторська заборгованість підприємства у справі про банкрутство складає понад 32 млн грн. Це борги перед 10 кредиторами. Найбільший борг ТзОВ «Міст Експрес» має перед ДПІ у Сихівському районі м. Львова на суму понад 3,383 млн грн та ПАТ «Кредобанк» – на суму понад 30 млн грн.

«Міст Експрес» домагався передачі справи про банкрутство за підсудністю до господарського суду Тернопільської області. Однак, Господарський суд Львівської області це клопотання відхилив, розгляд справи продовжується у Львові.

«Ніхто у судові засідання у справі про банкрутство не з’являється, ніякі клопотання не пише. Попри те, що суд попереджає службових осіб підприємства про кримінальну відповідальність – з їх боку є повне ігнорування справи», – розповідає Р.Михайлюк.

Клон

Тим часом у Львові продовжує діяти ТзОВ «Торговий Дім «Міст Експрес», яке надає на ринку України ті ж послуги, що і ТзОВ «Міст Експрес».

При цьому юридична адреса ТзОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» збігається із юридичною адресою ТзОВ «Міст Експрес» – відколи товариство у 2007 році провело державну реєстрацію та розпочало підприємницьку діяльність (м. Львів, вул. Зелена, 147). Збігаються номери телефонів, факсів, а також WEB-сторінки цих товариств. Окрім того, ТзОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» на сайті вказує ту ж мережу філій по Україні, що була й у ТзОВ «Міст Експрес». Чи їздять по Україні автомобілі ТзОВ «Міст Експрес», зокрема, чи працюють вони на ТзОВ «Торговий Дім «Міст Експрес», має встановити ДАІ у відповідь на клопотання арбітражного керуючого підприємства-боржника.

Правоохоронці не реагують на шахрайство?

На думку керівництва ПП «Трансгарант», у діях службових осіб ТзОВ «Міст Експрес» є ознаки шахрайства та низки інших економічних злочинів. «Є підстави вважати, що ТзОВ «Міст Експрес» приховувало своє банкрутство, всіляко намагається затягнути розгляд справ у судах різних інстанцій, дії, які вчиняє керівництво ТзОВ «Міст Експрес», носять ознаки шахрайства», – йдеться в офіційних скаргах луганського підприємства до львівських правоохоронців.

Зокрема, керівництво «Трансгаранту» звернулося до правоохоронних органів з проханням перевірити дані щодо переведення активів ТзОВ «Міст Експрес» на ТзОВ «Торговий Дім «Міст Експрес» з тим, аби залишити 30 млн грн боргових зобов’язань на підприємстві, яке на сьогодні банкрутує. За словами А.Мартинюка, належної реакції з боку правоохоронців наразі немає.

«Маючи усі підстави для того, щоб порушити кримінальну справу, правоохоронні органи шлють потерпілим від шахрайства відписки про відсутність фактів, які б повною мірою вказували на наявність ознак злочину», – розповідає представник ПП «Трансгарант» Андрій Мартинюк. Зміну назви з ТзОВ «Міст Експрес» на ТзОВ Торговий Дім «Міст Експрес» з одночасною зміною юридичної адреси даного ТзОВ, у правоохоронних органах розцінюють як те, що ТД «Міст Експрес» не є правонаступником попереднього товариства, а відтак не несе відповідальності за його незаконні дії.

Керівництво луганського ПП «Транграгант» наразі очікує відповіді на повторне звернення народного депутата Володимира Пилипенка до Генпрокурора України щодо їх ситуації, а також сподівається, що нинішні прокурор Львівської області та начальник міліції області відреагують як належить, і винні особи будуть покарані.

А тим часом, ТзОВ Торговий Дім «Міст Експрес», яке фактично було створене в кінці 2010 р., надалі рекламує себе першим поштовим оператором України з 20 річним досвідом, який має 200 представництв у 120 містах України.

«Нам довіряють мільйони!!!» – це «кредо» першим кидається в очі пересічному громадянину, який завітав на веб-сайт «Міст Експрес». Ще б пак!

Петро Горак,  для ІА ZIk

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-06-24 19:37 :41