Новини » Суспільство 12 червня, 2012, 15:05
Влада зволікає з прийняттям ЗУ «Про громадські організації», – з круглого столу

Влада зволікає з прийняттям закону «Про громадські організації». Водночас ситуація зі свободою об’єднань поступово погіршується у порівнянні з попередніми роками.

Про це, сьогодні у Львові, повідомили представники Центру Громадянських Свобод під час виставки «Права людини поза грою».

«Українське законодавство не відповідає міжнародним стандартам і в значній мірі необґрунтовано обмежує свободу об’єднань. Громадянське суспільство перебуває в очікуванні нового законодавства для громадських і благодійних організацій», – кажуть громадські діячі, посилаючись на матеріали доповіді правозахисних організацій «Права людини в Україні 2011 рік».

Відповідні два проекти законів були на стадії прийняття протягом року. 17 травня 2011 року законопроект №7262-1 «Про громадські організації», який був розроблений громадськими експертами, все ж був прийнятий Верховною Радою у першому читанні.

Але правозахисники відзначають, що підготовка законопроекту до другого читання постійно затягується.

«Причина криється у робочій групі парламентського Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. ЇЇ робота над законопроектом досі не дала результату. Показово, що за півтора місяці роботи з 18 статей законопроекту робоча група спромоглася розглянути лише п’ять. При цьому вона повністю змінює їхнє формулювання», – обурюються громадські діячі.

Для правозахисників стає очевидним, що завдяки такому розгляду залишається можливість спотворити текст законопроекту й прийняти його в редакції, що не відповідатиме інтересам громадського суспільства. Але правозахисники все ж сподіваються на позитивний сценарій розвитку ситуації.

Згаданий проект закону:

  • розширює цілі створення громадських організацій;
  • розширює коло учасників громадських організацій;
  • спрощує процедури реєстрації та внесення змін до статутів громадських організацій;
  • надає право самостійно визначати територію свої діяльності;
  • знімає обмеження щодо видів діяльності громадських організацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 11:27 :25