Новини » Суспільство

Сьогодні львівські правозахисники грали в м’яча перед Ратушею

Сьогодні львівські правозахисники проводять на площі Ринок, перед Ратушею, виставку «Права людини поза грою».

Про це повідомляє кореспондент ZIK.

Учасники акції пропонують перехожим заповнити листівки адресовані Генеральному прокурору України зі скаргою на репресії з боку влади та правоохоронних органів. Поштівки містять текст українською та англійською мовами.

Хлопці зав’язали собі очі чорними стрічками та зіграли в м’яч перед Ратушею. За їхніми словами, гра наосліп символізує становище з правами людини в Україні. Через те, що люди не знають та не відстоюють своїх прав, їхнє життя стало подібним до гри в футбол наосліп.

«Цей захід відбувається не тільки у Львові, наприкінці минулого тижня було відкриття виставки у Києві. Наступними будуть Харків та Донецьк, тобто міста, у яких проводяться матчі Євро-2012», – розповідає один із організаторів заходу Андрій Нечипорук з товариства «Лева»

Андрій пояснює назву виставки: «Гра в футбол пов’язана з правилами. Існують також правила життя –закони. В Україні останнім часом ті закони часто порушуються. Цією виставкою ми хочемо звернути увагу на порушення прав людини за останні два роки».

З ним погоджується львів’янка Жига Іванна Іванівна.

«Нам треба привертати увагу людей до порушення прав людини не тільки сьогодні. Мене болить, що я приватний підприємець з 2006 року, а наша міліція не хоче, щоб люди працювали чесно, їм це не вигідно, вони чомусь не хочуть, щоб такі, як я сплачували податки, утримували ту ж саму міліцію. Вони можуть прийти і порушуючи закон робити перевірку до магазину, а потім мене ще викликають у прокуратуру. Нам всім треба гуртуватися і захищати себе, своїх дітей, свою державу», – каже жінка.

Львів’янин Степан вважає, що в Україні потрібен громадський масовий рух, як був у Сполучених Штатах Америки за часів Мартіна Лютера Кінга:

«У них була расова дискримінація. Вони піднялися, організували рух і расова сегрегація була скасована. У нас соціально – класова дискримінація в країні. Частина народу живе нижче стандарту, а олігархи розкошують, бо мають владу і гроші. Політики сьогодні говорять про те, що треба усунути того чи іншого олігарха, але систему змінювати не збираються, тому що стали її частиною».

Чоловік каже, що готовий йти у питанні захисту свої прав до кінця, але робити це треба організовано, «бо якщо навіть один чоловік себе тут перед Ратушею спалить, то це систему не змінить».

Засобами візуального мистецтва виставка розкриває наступні тематичні блоки: свобода мирних зібрань і асоціацій, катування та жорстоке поводження, ідеологічне переслідування та свобода слова, вибіркове судочинство та політичні репресії, бідність та соціальна нерівність.

Співорганізаторами акції стали Центр інформації про права людини, Центр Громадянських Свобод, Центр правових та політичних досліджень «СІМ», Товариство «Лева».


Loading...