Новини » Політика 12 червня, 2012, 12:00
Правозахисники: Понад 1000 суддівських посад в Україні – вакантні

Перші результати судової реформи не дають оптимізму українським правозахисникам. Згідно їхніх досліджень, старі проблеми судочинства залишилися.

Про це сьогодні надали інформацію ZIK представники Центру Громадянських Свобод, під час проведення у Львові виставки «Права людини поза грою».

Посилаючись на матеріали доповіді правозахисних організацій «Права людини в Україні 2011 рік», громадські діячі констатують, що в Україні:

  • Драматично погіршується ситуація з тривалістю судових процесів. У середньому навантаження судді місцевого суду виросло до 130 справ на рік, а ВАСУ – до 138 матеріалів;
  • Погіршується ситуація з невиконанням рішень судів, де стороною є держава;
  • Не зменшилася проблема корупції в судах. Кількість скарг на неї щорічно зростає;
  • Не покращився, як очікувалося, добір суддів. Дається взнаки побудова їхнього навчання не через незалежні навчальні заклади, а через ВНЗ, що акредитуються МОН, і, відповідно, залежать від виконавчої влади;
  • Вища рада юстиції, котра повністю підконтрольна домінуючій політичній силі, повністю контролює суди. Це породило надзвичайно дивні з правової точки зору рішення судів, починаючи з місцевих і закінчуючи Конституційним судом.
  • Влада проводила кадрові ротації в судах аби встановити повний контроль над судовою системою України. Багато суддів принципово подали у відставку через такий тиск.
  • За різними оцінками із приблизно 8500 суддівських посад вакантними залишаються вже понад 1000.

У правозахисників складається враження, що судді виконують лише політичні замовлення. А їхня пасивність та відсутність будь-якого спротиву таким діям, є підтвердженням повної підконтрольності владі.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 00:50 :46