Новини » Суспільство 12 червня, 2012, 13:18
Правозахисники: Мирні зібрання протягом останніх двох років забороняють більше

Хоча кількість мирних зібрань в Україні минулого року зменшилася, кількість судових заборон цих заходів суттєво збільшилася.

Про це сьогодні повідомили представники Центру Громадянських Свобод, під час проведення у Львові виставки «Права людини поза грою».

«У 2011 році за даними МВС відбулося понад 172 тисячі мирних зібрань (у 2010 – понад 260 тис). Але кількість судових заборон мирних зібрань у минулому році була більшою. А у 2010 році –вдвічі більшою, ніж у 2009, – стверджують правозахисники. – Стали ще більшими масові та системні порушення свободи мирних зібрань з боку органів внутрішніх справ. Це втручання з метою перешкодити людям брати участь у мирних зібраннях, надання переваги одній із сторін під час їх проведення, безпідставне припинення мирних зібрань та затримання його учасників, протиправне не реагування працівників міліції на сутички, що виникають між опонентами, надмірне застосування сили і спеціальних засобів проти учасників мирних акцій».

Однією з причин цих порушень правозахисники вважають відсутність профільного закону про мирні зібрання громадян.

Громадські активісти констатують, що міжнародні стандарти в сфері дотримання права на мирні зібрання в Україні майже не дотримуються. Адже вони зобов’язують державу не лише поважати свободу мирних зібрань, а й накладають на неї позитивний обов’язок забезпечувати та сприяти реалізації цього права.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 07:13 :46