live
Новини » Політика

Авторитаризму в Україні сприяє саме суспільство, – експерт

Авторитаризму в Україні сприяє саме українське суспільство у тому стані, в якому воно зараз є.

Про це сьогодні під час засідання Львівського прес-клубу заявив заступник директора Інституту політичних технологій Олег Процак.

«Більший вплив на встановлення авторитарного режиму насправді має українське суспільство, оскільки не секрет, що в нас дуже популярні вислови про «тверду руку» і про те, що «не треба бавитися у гетьманів», – зазначив він.

На думку експерта, це такий пострадянський менталітет: «Ми завжди чекаємо, що хтось прийде і щось зробить. Олігархи теж на це чекають. Їм легше віддати гроші і скинути з себе відповідальність – хай собі ця партія, якій ми заплатили, вирішує питання, а ми далі будемо заробляти гроші».

За словами Олега Процака, певні проблиски надії були у 2004 році. «Але за рік часу ми спромоглися цю надію втратити. Ми неготові були до демократії», – сказав він.

Також експерт зазначив, що зараз в Україні немає передумов для повторення таких масових протестів, які були у 2004 році. Одна з причин полягає в тому, що на сьогодні не існує єдиного опозиційного кандидата, який би отримав консолідовану підтримку. Тому масово вийти на вулиці людей може змусити хіба що загроза втрати незалежності держави, переконаний Процак.

Виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська, говорячи про якість українського парламенту, зазначила, що він насправді відображає якість суспільства і віддзеркалювання очікування громадян.

За її словами, на сплеску 1990-х українці обирали людей з гуманітарною освітою, а з 1998 – більше з технічною освітою, вважаючи, що вони будуть кращими управлінцями. Пізніше почали обирати бізнесменів. Якою буде якість нової Верховної Ради – багато в чому залежатиме від того, чи зможе суспільство правильно проаналізувати їх попередню роботу. А щоб отримати нову якість парламенту, має змінитися покоління політків, вважає Дащаківська.

 Loading...
Loading...
Loading...