Новини » Відео 6 червня, 2012, 21:00
Львівські митці інтерпретували футбол у живописі та інсталяціях

Понад дві сотні митців спільними зусиллями перетворили одну з львівських галерей на місце футбольного матчу у різних часах, тлумаченнях і вимірах. Тут малюки у підгузка грають у футбол, апостоли на ігровому полі та бронзові воротарі, команда з пап’є-маше.

Про це розповіли репортери телеканалу ZIK.

Куратор виставки Олеся Домарадзька розповідає: «Ця виставка не для футбольних фанатів. Вона для туристів іншого типу або любителів футболу-інтелектуалів – таке також буває. Буває, що люди люблять і футбол, і мистецтво».

Одна з мисткинь, що зробила футбольну команду з пап’є-маше – Олена Цілуйко. Каже про паперових футболістів: «Всі вони різні. Один товстенький, другий в гарній формі, третій любить музику, четвертий трошки незграбний – часто падає, тому має зеленку, на коліні. Але всі вони незамінні гравці своєї команди».

На роботі іншої авторки, Олі Кравченко – чи то апостоли змінили ряси на футбольну форму, чи футболісти отримали німби. Ця робота виконана за усіма правилами ікони, є і спеціальна дошка, і лите золото. Проте замість форми – футболка.

До когорти львівських митців запросили і тернопільського автора – Сергія Декалюка. Він вдихнув друге життя у речі, які нікому не потрібні. Жовті та червоні попередження – це скетч-листки з поповненням телефону, а кубок хлопець знайшов на смітнику. Каже: «Ідея – це тема суддівства. Я хотів в своїй роботі показати, що суддівство повинно бути справедливим і професійним, тому що якщо суддя помилиться, його помилка може бути фатальною».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 04:05 :37