Новини » Львів 1 червня, 2012, 16:20
Львівський файкар зібрав колекцію з 70-ти люльок

Ще в далекому 1993-му під час роботи у Фрайбурзі, що в Німеччині, пан Орест купив свою першу люльку, що стало початком для неординарного хобі львів’янина.

Для курців тютюну через трубку процес файкування не просто традиція, а справжній ритуал, елемент вишуканого проведення часу. Про кожну свою люльку пан Орест може розповісти цікаву історію – починаючи від  матеріалу, форми та особливостей її виготовлення та закінчуючи спогадами про те, як кожна з них потрапила йому до рук. Жодну зі своїх файок колекціонер не може назвати улюбленою, проте кожну з них «смакує» в різних випадках життя. Наприклад, люлька привезена з Ірану – лише для особливих випадків.

«Люлька – це не сигарета, яку курять поспіхом, йдучи дорогою, люлька потребує часу та, звісно, догляду. Це доволі коштовне хобі, але разом з тим приємне, адже на відміну від сигарет – рослабляє», – зазначає колекціонер.

Люльки виготовляють з різного матеріалу – від дерева до глини чи морської піни. Для України традиційними є вироби з вишні, черешні, груші та горіха. Користуються у нас популярністю і файки з імпортного дерева – вереску. Люльки бувають з вугільним фільтром та з конденсатором. Це все впливає на смак файкування, як і догляд та правильне користування цим засобом для куріння.

Хоча відомо, що куріння не є ознакою здорового способу життя, проте серед файкарів добре відоме польське  гасло: «Люлька не шкоджі!», адже впевнені, що це найбезпечніший та найприємніший різновид тютюнокуріння.

Незважаючи на те, що колекціонер є зачинателем цієї справи у родині, він сподівається, що його справу продовжать. Сьогодні пошановувачкою колекції пана Ореста є його дружина – пані Зоряна.

«Я вважаю що це елегантне хобі, адже куріння люльки перетворюється у справжню церемонію», – розповідає пані Зоряна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 21:02 :49