Новини » Львів 31 травня, 2012, 14:23
Шедеври, які зібрав Возницький, нікуди не можна передавати,- "Свобода"

Передача полотен, які роками оберігав Борис Возницький, з Львівської галереї мистецтв спричинить втрату світових шедеврів для України назавжди.

Про це 31 травня повідомив депутат Львівської міськради, кандидат історичних наук Богдан Галайко, повідомляє прес-служба ЛМО ВО «Свобода».

«Якщо ці історичні цінності опиняться деінде, ніж у спеціально створеному для цього приміщенні, Україна втратить ці старожитності назавжди», – наголосив Галайко.

Депутат нагадав, що Україна вже має негативний приклад передачі картин з Національного художнього музею України в Кабінет Міністрів. Після цього полотна зникли, а замість них з’явилися підробки.

«Свобода» вимагає, щоб експонати залишили в картинній галереї. Тим паче, що покійний Борис Возницький та чимало дослідників, музейчиків і близьких колег виступали категорично проти таких передач. Нам необхідно зберегти ці пам’ятки, тому пропонуємо створити якісні копії полотен, які неможливо відрізнити від оригіналу і використовувати їх. Натомість оригінали зберігати там, де є технічні можливості та державна охорона», – додав Галайко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 23:57 :53