Новини » Львів 28 травня, 2012, 15:45
На замок у Поморянах претендує українсько-російський козацький союз

Львівська обласна державна адміністрація може передати у концесію замок у Поморянах – невеличкому селі на межі з Тернопільщиною. Потенційні претенденти – «Міжнародний козацький союз», пов’язаний із Росією.

Про претендента на цей замок і сенс концесії дізнавалися репортери телеканалу ZIK.

Нагадаємо: ще минулого тижня з’явилася інформація, що Поморянський замок хоче взяти у концесію «Міжнародний союз козацтва» та відновити його за кошти іноземних колег.

Остаточного погодження на концесію нема, але «Міжнародний союз козацтва» уже працює біля замку. Платять гроші місцевим, аби ті тут покосили траву, зрубали хащі.

Колись це був улюблений замок польського короля Яна III Собеського, який увійшов у історію, зокрема, як переможець турків під Віднем. Та битва зупинила турецьку навалу на Європу. Кажуть, що саме у Поморянах Яну напророкували корону Речі Посполитої, яку він і отримав через два тижні після віщого сну поморянського ченця-самітника.

З королівських часів Поморян минуло уже понад триста років. Зараз замок радше нагадує руїну. Ще 2009-го кошторис його реконструкції становив 200 мільйонів гривень. Однак зараз сума, очевидно, суттєво зросла.

Але потреба серйозних капіталовкладень не стала на заваді – з’явився претендент на те, аби взяти руїни в концесію.

Як вже зазначалося раніше, громадська організація «Міжнародний союз козацтва», ще не маючи остаточного рішення влади, уже порядкує на території. А обласна адміністрація не дуже поспішає зі згодою – адже дві попередні угоди про концесію львівських замків провалилися.

Тим паче, що «Міжнародний союз козацтва» не є дуже відомим серед сучасних козаків-однодумців. Так, голова координаційної ради козацьких організацій Львівщини Володимир Пилат каже: «Наскільки я знаю, це організація малочисельна. Там практично немає людей, які володіють капіталом».

Отаман «Міжнародного союзу козацтва» міста Львова Андрій Барабаш каже: «Кошти за границею братимем. В наших організацій. Вони готові – готові помогти нам тут, вкласти гроші сюди, але зараз немає ніяких, то ж треба документацію, угоди, поки що воно все в процесі».

Журналісти вирішили з’ясувати, хто ж він – майбутній потенційний концесіонер Поморянського замку. На офіційній інтернет-сторінці є інформація, що це громадська організація, яка йменується міжнародною, бо поєднує в єдиний союз козацькі осередки України і Росії.

Тому й звіти із заходів Союзу – російською мовою. У рубриці діяльність – немає нічого. Журналісти нагадують – йдеться про організацію, якій доведеться вкласти у замок сотні мільйонів гривень.

Наразі чітко сформулювати, що ж у Поморянах буде після реконструкції, представник «Міжнародного союзу козацтва» не може – його відповідь звучить гарно, але не інформативно.

Отаман «Міжнародного союзу козацтва» міста Львова Андрій Барабаш зазначає: «Ми плануємо, що сюди приїдуть представники організації, нашої і не тільки нашої, приїдуть митці України, із-за границі. Розважальних центрів там точно не буде, все буде збережене так, як воно і є».

В обласній адміністрації про потенційного концесіонера – «Міжнародний союз козацтва» знають, проте укладати договір поки що не поспішають.

Начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Василь Івановський каже: «Зараз вони починають підготовчі роботи, щоб показати серйозність своїх намірів, а через певний час буде прийнято остаточне рішення, і буде кінцево переданий цей об’єкт, на даний час є домовленість про те, що буде підписана угода про спільну діяльність».

Хоча той самий Івановський каже й таке: «На жаль, так сталося, що дійсно були гарні наміри, які зіткнулись із суворою дійсністю – маємо негативний досвід по об’єктах у Тартакові і в Старому Селі. Там, попри угоду про концесію, не проводяться роботи. У зв’язку з такими випадками ми не погоджуємо передачу у Поморянах на тривалий час, а хочемо перевірити серйозність намірів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 01:48 :26