Новини » Суспільство 25 травня, 2012, 16:54
Пішов з життя видатний працівник нафтогазової промисловості Михайло Ковалко

24 травня року після тяжкої хвороби на 68 році пішов з життя народний депутат України II і III скликань, екс-голова Спостережної ради НАК «Нафтогаз України», заслужений винахідник і працівник промисловості України Михайло Петрович Ковалко.

Не стало людини, яка зробила вагомий внесок у розвиток нафтогазового комплексу України, створила перший в історії України Державний комітет нафти і газу, є співавтором закону України «Про нафту і газ», Комплексної державної програми з енергозбереження і Національної програми «Нафта і газ України до 2010 року».

У парламенті М.П.Ковалко очолював Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. У 1992 р., а потім в 1995-1998 рр. був головою Державного комітету нафтової, газової та переробної промисловості України.

Зробив видатний внесок у розвиток вітчизняної науки. Доктор технічних наук, почесний професор Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу, професор КПІ. Був президентом Української нафтогазової академії, генеральним секретарем Національної газової спілки України. М.П.Ковалко – лауреат Державної премії України з науки і техніки, дипломант міжнародної премії ім. Академіка Губкіна, дійсний член Академії гірничих наук, Української нафтогазової академії, автор 35 винаходів і понад 90 друкованих праць у сфері нафти і газу. Мав ордени «За заслуги», III, II, I ступенів, медаль «За трудову доблесть».

Прощання з Михайлом Петровичем Ковалко відбудеться 26 травня в Клубі КМУ (вул.. Інститутська, 7) з 11:00 до 12:00.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 00:25 :10