Новини » Львів 21 травня, 2012, 12:12
На Львівщині фестиваль вишиванок зібрав понад тисячу юнаків і юнок

Учора, 20 травня, у Дрогобичі пройшов фестиваль рідної культури «Вишиванка-фест»

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Розпочався фестиваль Парадом вишиванок від пам’ятника Іванові Франкові. На чолі колони – Державний Прапор України і червоно-чорний прапор боротьби. Розмаїттям кольорів унікальних вишиванок, чарівних усмішок розцвіло старовинне місто. Учасники ходи з патріотичними піснями і гаслами пройшли через центр міста його головними вулицями до пам’ятки архітектури Шпихліра, де розпочалася етно-частина фестивалю – виставки та майстер-класи народних майстрів з вишивання, виготовлення ляльки-мотанки, ткацтва, різб’ярів, гончарів, бджолярів, козацькі забави та ін. На сцені співали Квітка Садова з Борислава, колективи «Gratia», «Ладканка» з Дрогобича і Самбора, «Тарасова Ніч», «Йорий Клоц», «Залізний Хрест» зі Львова, «Ворст» та «Спалені вітрила» з Рівного, «100’жари» з Чорткова. Завершував концерт гурт «Тінь Сонця» з Києва. Відтак над Дрогобичем спалахнув потужний феєрверк.

«Ставимо собі за мету долучити саме молодь до громадського та культурного життя Дрогобича міста та України, відстоювати українську мову, вивчати глибше історію та культуру Батьківщини, – каже організатор заходу Олег Дукас. – На це був спрямована «Вишиванка-фест».

Зі слів молодіжного лідера, Парад вишиванок зібрав півтисячі юнаків і юнок, а всього у «Вишиванці-фест» взяло участь більше тисячі молодих дрогобичан і гостей міста.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 07:42 :58