Новини » Львів 17 травня, 2012, 14:00
Будівництво на Лисенка у Львові: архітекторів не цікавить археологія

Будівельники випускають Львову тельбухи – патрають місто заради спорудження багатоповерхівки у історичній зоні міста на вул. Лисенка.

Про це вже IA ZIK повідомляли археологи. Репортери телеканалу ZIK дізнавалися, як будівництво виглядає на ділі.

Археологи стверджують: багатоповерхівку на Лисенка зводять без відповідних документів і жодного супроводу істориків.

Захисники історичної спадщини Львова із землерийством під будинок боряться без кулаків та стусанів, але на паркані, за яким розпочали зводити багатоповерхівку, рясніють написи «Не дамо забудувати», «руки геть від міста».

Вулиця Лисенка занесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Проте, охороняють будинки на міжнародному рівні лише до 14-го номеру, а будівництво ведеться за адресою: вулиця Лисенка, 16-18. Це все одно історична частиною міста. Археологи переконані, що будують тут незаконно, оскільки самі ж працівники «Рятівної археологічної служби» не проводили на території жодних досліджень.

Директор «Рятівноїархеологічної служби»Олег Осаульчук розповідає: «Перший етап такого будівництва, якщо є дозволи, – це обстеження території, встановлення наявності чи відсутності об’єктів археологічної спадщини. І за результатами досліджень розробляється программа: чи потрібно проходити історичний нагляд, чи проводять розкопки, а вже потім розпочинається будівництво».

Працівник «Рятівної археологічної служби»Олександр Сілаєв додає: «Якщо подивитись, то місцями вже знято до трьох метрів грунту. Вони дійшли до материкової основи, тобто знімають все, що там вже було і могло б становити якусь історичну цінність в випадку дослідження. Тобто ніякого нагляду, ніякого обстеження, ніяких дозволів вони не мали на проведення цих робіт».

Представники фірми забудовника – товариство з обмеженою відповідальністю «Нове місто», упродовж трьох днів так і не знайшло часу розповісти, чи мають вони усі дозволи на зведення житлового будинку на Лисенка. А на місці від будь-яких коментарів відмовились.

Не мають жодної інформації про дозволи і в управлінні історичного середовища. Начальник управлiння охорони iсторичного середовища Львiвської мiськради Лілія Онищенко каже: «Тепер новий закон про містобудівну діяльність діє. Згідно цього закону, проектна документація не потребує погодження ані державних, ані місцевих органів, ані управління охорони історичного середовища, ні архітектури. Проект на погодження до нас не надходив, не можу вам сказати, чи є дозвіл на це будівництво».

Натомість в держархбудконтролі про майбутню багатоповерхівку на Лисенка таки знають, навіть видали дозвіл на початок виконання підготовчих робіт.

Перший заступник начальника інспекції держархбудконтролю Василь Миськів каже: «Ми не перевіряємо археології, нас це не цікавить. У нас у документах є передчабено, що ми маємо вимагати. Тільки це і не більше. Інші документи – воно тягне за собою зловживання службовим становищем».

Утім Василь Миськів запевняє: якщо одержать скаргу археологів, проведуть перевірку. До слова, це не перша скандальна забудова на вулиці Лисенка. Просто поруч – на Лисенка, 14 два роки тому намагалися звести багатоповерхівку на дитячому майданчику. Врешті мешканці домоглися у судах, аби забудовник, який, до речі, мав усі дозволи, припинив будівництво.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:54 :00