Новини » Суспільство 16 травня, 2012, 14:05
Глава УГКЦ отримав у Луганську відзнаку ветерана військової частини

Під час перебування у Луганську Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) 15 травня відвідав військову частину, де у 80-их роках минулого століття проходив строкову службу.

Предстоятель УГКЦ два роки прослужив фельдшером у Луганську, у Вищому військовому авіаційному училищі. За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, у військовій частині ієрарха зустріли військовослужбовці санітарної частини. Колишньому фельдшеру, а нині Главі Церкви, вони вручили подарунок – ікону Пресвятої Богородиці та особливу відзнаку – ветеранську медаль частини.

Майбутнього Главу УГКЦ, як відомо, до війська призвали після навчання у Бориславському медучилищі На одній із своїх перших прес-конференцій після інтронізації Предстоятель казав, що хотів би ще колись побувати у військовій частині та тепло згадував про людей, з якими провів два роки.

«Другий рік я служив в медслужбі і зі мною працювали прості люди, медсестри, санітарки, лікарі. І одного разу одна медсестра попросила в мене цю книжечку – побачила в мене на столі. Вам скажу так – цей Катехизм вернувся до мене за вісім місяців в твердій обкладинці. Потім мені сказали, що він обійшов всю медслужбу і всі родини тих працівників, які там працювали. Люди його читали з такою повагою, що повернули мені вже в твердій обкладинці. Більше того, наш начмед, підполковник медичної служби, за національністю єврей, коли мене звільняв в запас, подарував мені Євангеліє і книжку Ренана «Життя Ісуса Христа». Закликав мене в кабінет і сказав мені: «Славичек, знаешь, я думаю, что нельзя писать на Святых Книгах. Но это наша память о тебе» (начмед, розумієте?) Тобто, це є приклад отого такого живого спілкування, воно в тих регіонах теж є потрібне. Тому я думаю, що наша присутність повинна бути разом з ними, а не проти них. І тоді багато речей самі собою мають зникнути», – сказав Патріарх Святослав (Шевчук), пише РІСУ.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 22:58 :26