Новини » Львів 15 травня, 2012, 15:49
У Львові – фінал міжнародного турніру письменників-футболістів
  • 15 травня 2012 р. Прес-конференція на тему: «Проведення міжнародного письменницького футбольного турніру у Львові»
  • 15 травня 2012 р. Прес-конференція на тему: «Проведення міжнародного письменницького футбольного турніру у Львові». Володимир Сергієнко, президент Союзу письменників міжнаціональної згоди Федеративної республіки Німеччина, організатор турніру
  • 15 травня 2012 р. Прес-конференція на тему: «Проведення міжнародного письменницького футбольного турніру у Львові». Сергій Жадан, капітан Літературної збірної України
  • 15 травня 2012 р. Прес-конференція на тему: «Проведення міжнародного письменницького футбольного турніру у Львові». Збигнєв Мастернак, капітан Літературної збірної Польщі
  • 15 травня 2012 р. Прес-конференція на тему: «Проведення міжнародного письменницького футбольного турніру у Львові». Крістоф Нуссбауемедер, капітан Літературної збірної Німеччини

Завтра, 16 травня, у Львові пройде фінал міжнародного письменницького футбольного турніру. Це грандіозний проект, який об’єднав 50 літераторів України, Польщі й Німеччини на футбольному полі.

Про це сьогодні йшлося на прес-конференції у Львові.

Як розповів президент Союзу письменників міжнаціональної згоди Федеративної Республіки Німеччина, організатор турніру Володимир Сергієнко, 9 травня у Берліні стартував цей проект за участі української, польської та німецької літературних збірних.

Матчі вже пройшли у Берліні, Кракові, а завтра у Львові, о 13. 00, відбудеться на майданчику Дитячої академії «Карпат» (вул. Кн. Ольги, 3) перша зустріч між Збірною України та Польщі. О 14.15 зустрінеться Польща з Німеччиною, о 15.30 – матч України і Німеччини. Далі гравці зустрінуться з місцевою владою у Палаці Потоцьких, а о 20.00–21.30 пройде літературне пенальті в клубі «Рафінад» на вул. Руданського, 1, де письменники не тільки читатимуть рідними мовами, а й будуть озвучені перекладачами.

Капітан української команди Сергій Жадан розповів, що для них цей турнір – це дуже корисний досвід і хороша школа. Він додав, що наразі українська збірна програє. Є проблеми з кадрами, кілька футболістів уже травмовані. Володимир Сергієнко натомість наголосив, що українська збірна грає до кінця, попри біль та травми. Також, на відміну від інших команд, українці не мають свого тренера. Капітан німецької збірної Крістоф Нусбаумедер розповів, що дотепер гра була досить агресивною, але справедливою. «Найголовніше, що ми здобули друзів. З одного боку – це футбол і це змагання, але не менш важливими є наші зустрічі поза футболом, розуміння і сприйняття наших культур». А капітан польської збірної Збіґнєв Мастернак додав, що цей турнір – чудова можливість познайомитися також з колегами-письменниками з різних країн, з їхньою творчістю.

«Сподіваюся, що цей турнір матиме продовження і ми навіть створимо якусь східноєвропейську письменницьку футбольну лігу», – висловився Сергій Жадан. Наразі ведуться перемовини щодо започаткування щорічного футбольно-літературного турніру. Володимир Сергієнко пояснив, що важливо знайти підтримку спонсорів.

Проект зорганізовано Німецькою спілкою письменників міжнаціональної злагоди за фінансової підтримки Фонду Роберта Боша. У Німеччині проект підтримує DFB-Kulturstiftung Theo Zwanziger, а в Польщі – громадська організація Вілла Деціуш.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:29 :42