Новини » Львів 12 травня, 2012, 12:46
Безлад письменникам слід шукати у львівській НСПУ, – Писарчук

Безлад треба шукати не в Писарчуку, а у львівському осередку Національної спілки письменників України. Дуже прикро, що творчі люди не можуть досягти порозуміння. Хотілося б, щоб цього вдалося уникнути, бо це йде на шкоду не тільки Спілці письменників, але й Львівщини в цілому.

Так народний депутат України, співзасновник Всеукраїнської премії ім. Ірини Вільде прокоментував заяву письменника Ігоря Гургули щодо пошуків нового співзасновника Вільдинської премії.

«Мені такий письменник як Ігор Гургула невідомий. Я з великою повагою ставлюся до Романа Лубківського, Левка Різника, Романа Іваничука. А письменник Гургула мені невідомий. Ніяких його творів я не читав. Хоча він має рацію. Іменна премія Ірини Вільде могла би бути і державного, і місцевого рівня. Ясна річ, що було би дуже непогано, якби Львівська обласна рада цим зайнялася», – зазначив Петро Писарчук.

За словами нардепа, він розпочинав свою співпрацю з Львівським осередком спілки письменників, коли її головою був Левко Різник. «Я тоді потрапив у приміщення спілки і жахнувся тими умовами, в яких працювали такі поважні люди. Власне кажучи, моя співпраця розпочалася з ремонту самого приміщення спілки. З невідомих мені причин було прийняте рішення переобрати Левка Різника, і тоді головою спілки обрали Марію Якубовську, при якій я закінчував ремонт самого приміщення. Тоді мене дуже шокувало повідомлення робітників, які робили ремонт, про те, що в приміщення спілки з обіду відбуваються п’яні оргії», – розповів Петро Писарчук.

Що ж стосується власне літературної премії ім. Ірини Вільде, то, за словами Петра Писарчука, не Гургула був ініціатором встановлення цієї премії, а син Ірини Вільде Ярема Полотнюк і Левко Різник.

«Спочатку вручення премії відбувалося на менш-більш пристойному рівні, але вже торік у Спілці стався розкол і, фактично, через наш недогляд цю премію – 15 тисяч гривень, які ми надали, присвоїла собі одні кажуть голова, інші – нелегітимний голова – Марія Якубовська. Власне кажучи, і цього року через те, що стався розкол у спілці, були два оргкомітети, дві абсолютно протилежні пропозиції щодо нагородження. Ми отримали протокол від Якубовської, згідно з яким лауреатом премії стала її донька. Легітимна організація під проводом шанованого мною Романа Іваничука дала інші пропозиції, згідно з якими лауреатом премії було визначено того ж Гургулу», – розповів Петро Писарчук.

Відтак, за словами співзасновника премії ім. Ірини Вільде, безлад треба шукати у самій Спілці письменників. «Дуже прикро, що творчі люди не можуть досягти порозуміння. Хотілося б, щоб цього вдалося уникнути, бо це йде на шкоду не тільки Спілці письменників, але й Львівщини в цілому», – переконаний П. Писарчук.

Довідка.

Згідно з протоколом Марії Якубовської, цьогорічними лауреатами премії ім. Ірини Вільде стали:

Наталія Околітенко за книгу «Рось-Марія» (перша премія);

Надія Тубальцева за книгу «Дніпровський капричос» (перша премія);

Ірина Якубовська за книги «Десять днів» та «За завісою буденності» (друга премія)

Василь Федько за книгу «Життя за сонцем» (третя премія)

Згідно з протоколом Ігоря Гуругули цьогорічними лауреатами премії ім. Ірини Вільде стали:

Василь Стефак за книгу прози «Примови проти темряви»;

Микола Петренко за книгу «Самозапалення свічі»;

Ігор Гургула за повість «Мартуся зі Львова»;

Володимиру Ганулич за роман-казку «Білий камінчик щастя»;

Оксана Смола удостоєна премії за роман «Рух назустріч світлу».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:09 :27