Новини » Регіони 8 травня, 2012, 10:12
Фільм «Матч» у Рівному: конфлікт чи піар?

Конфліктна ситуація із залученням правоохоронців виникла 7 травня у другій половині дня в Рівному.

Про це інформує власкор ІА ZIK.

Близько обідньої пори з прес-служби обласної організації однієї з партій національно-демократичного спрямування на електронну адресу представників ЗМІ надійшло повідомлення про пікетування кіноцентру «Ера», керівництво якого, як зазначалося в повідомленні, планує показ фільму «Матч» для представників рівненських ЗМІ. Пікетувальники, йшлося в тексті, вимагатимуть скасувати демонстрацію цього фільму як антиукраїнського. 

Нагадаємо, кіноцентр «Ера» до приватизації мав назву «Аврора». У ньому в переважній більшості до розвитку відеоіндустрії та телебачення дивилися фільми мешканці двох найбільших мікрорайонів Рівного «Льонокомбінатівського» та «Північного» – саме в цій місцині він розташований.

Напередодні сесія Рівненської міської ради заборонила показ фільму «Матч» як такого, що зображує українців у негативному світлі.

Пікетування було призначене на 14.30. Ще заздалегідь у районі кінотеатру журналістам вдалося побачити кілька автомашин з правоохоронцями, які стояли в затінку під деревами.

Самі учасники акції прибули із запізненням від призначеного терміну. Вони тримали в руках транспаранти із текстами про засудження фільму. Поряд проходили рівняни, більшість з яких уваги не звертали ні на пікетувальників, ні на міліціонерів.

Сам показ стрічки мав би відбутися о 15-ій годині. Але, щоб потрапити в приміщення кінотеатру, в журналістів виникли проблеми. Одних перевіряли за списком, а деяких відмовилися взагалі впускати, мотивуючи це тим, що потрібно було попередньо пройти акредитацію.

Біля дверей тривалий час стояв чиновник Рівненського міськвиконкому. У присутніх в черзі склалося враження, що чоловік фіксує охочих потрапити в зал і те, кого вони представляють. Згодом посадовець пройшов всередину. Охорона його пропустила без проблем.

Врешті пропустили всіх, хто бажав пройти. У холі кінотеатру виникла суперечка між противниками демонстрації фільму (представниками обласних організацій партій національно-демократичного спрямування) та дирекцією кінотеатру. Одні називали стрічку українофобською, другі не поділяли їхньої думки та казали, що це єдиний в історії фільм про київське «Динамо». Перші закликали журналістів не заходити в демонстраційний зал.

Протягом дискусії, що тривала в холі, в приміщення міг зайти та вийти звідти будь-хто. Охорони на вхідних дверях вже не було. Зате на вході до глядацького залу був потрійний контроль – дві молоді жінки та чоловік. Жінки перевіряли журналістські посвідчення і звіряли їх зі списками.

З такими документами до залу зайшло багато молодих людей, котрих раніше досвідчені працівники місцевих ЗМІ ні на прес-конференціях, ні в редакціях місцевих газет чи телебачення не бачили.

Чимало з представників мас-медіа намагалися пройти в кінозал не з метою перегляду фільму, а для того, аби стати свідками можливих ексцесів. Тим більше, що противники показу, попри заклики до журналістів не заходити в кінозал, пішли й самі на перегляд. Напередодні ж у місцевих ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що в разі демонстрації фільму екран можуть облити фарбою.

Попервах у залі за порядком слідували кілька молодих людей у міліцейській формі. Вони ходили вверх-вниз та дивилися, що робиться в рядах. Десь приблизно в середині фільму їх змінили люди в цивільному. Тоді з передніх рядів, де сиділи представники партій національно-демократичного спрямування, прозвучали декілька раз слова: «Бомбу». Для одних присутніх вони здалися жартом, для інших – не зовсім. Особливо після Дніпропетровських подій. Представник дирекції одразу підбіг до автора цих слів та почав впритул фотографувати його. Той, у свою чергу, – його. Сцена тривала кілька хвилин і викликала сміх у присутніх.

Закінчилося тим, що нікого не затримали, а провели прес-конференцію після фільму. З неї стало зрозумілим одне – «Матчу» після 7 травня в Рівному більше не буде. Напередодні з цього приводу висловився міський голова Рівного Володимир Хомко:

«Це провокація чистої води. Вона потрібна тільки Павлику Морозову нашому місцевому і його команді. Ви уявляєте, яке розчарування – зняли фільм. А вони вже готувалися. Їм чим більше зламаних будинків, затоплених підвалів. Павлик Морозов з цього живе. Це для нього підживлення енергії. Він же розквітає. А так нема фільму – нема провокації».

Під час прес-конференції деякі журналісти наголошували на тому, що ситуація, яка склалася навколо демонстрації «Матчу» в Рівному, зробила йому рекламу. Тепер мешканці регіону шукатимуть його в Інтернеті. На яких сайтах і кому вони належать – запитання поки без відповіді.

Як би там не було, а, за прогнозами фахівців, перед виборами рівнян чекає гаряче літо та не менш гарячий початок осені. Опозиція шукатиме нових і нових приводів для критики чиновників, а чи вчинятимуть вони як завжди – залежатиме від них самих.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 21:47 :59