Новини » Львів 7 травня, 2012, 13:03
Волонтери рятували два дні Свірзький замок від сміття

Упродовж двох днів добровольці активно відчищали від сміття Свірзький замок на Львівщині і парк довкола нього.

Про це йшлося в «Огляді дня» на телеканалі ZIK.

Натомість любителям старовини дозволили посидіти біля замкового вогнища, на якому ще й вечерю зварили, а потім – переночувати у замкових покоях, де давно уже люди не живуть. Уся ця громадська ініціатива має на меті зібрати кошти на дрібні, але дуже потрібні ремонти у одному з наразі ще добре збережених замків Галичини. Бо Свірзький замок, хоч і має офіційного господаря – Спілку Архітекторів України, опіки від цього господаря не відчуває. Тому усі зібрані волонтерами кошти підуть на будматеріали для ремонту.

Волонтери приїхали до Свірзького замку у п’ятницю ввечері. У них була найцікавіша ніч у житті. Адже спали вони у кам’яниці XVI століття. Досі у цих кімнатах ночували лише шляхетні лицарі та дворяни. Тут за радянських часів хотіли облаштувати будинок відпочинку архітекторів, але, як завжди, забракло грошей. Тому розстеляють туристи карімати і спальники просто на середньовічній підлозі.

Живуть у Свірзькому замку і свої привиди, недалеко від самої будівлі є закинута могила і самі ж працівники замку стверджують: часто чули як у ночі хтось плаче чи сміється, чи ходить по сходах.

А от волонтери, жодних привидів не бояться. «Спершу подумала, що страшно, але, думаю, цікаво буде. Кажуть, що якісь духи тут є, думаю все буде цікаво досить», – каже волонтер Роксолана Мудрак. Кілька годин сну, і волонтери уже повні сил і готові до роботи. Діляться враженнями – привидів не бачили, але містики вистачало. «Я вийшла подивитись на вулицю, яка погода, всі вікна, все було зачинено. І я почула як навпроти вікно зачиналось. Ну не знаю, чи можна щось говорити чи ні, але таке було, ну дуже цікаво, дуже», – Роксолана Мудрак.

Основна мета такої мандрівки – не набратись екстремальних почуттів, а допомогти будівлі. Оскільки зараз замок у плачевному стані, тут працює лише один робітник, який є і директором, і завгоспом, і сторожем. У приміщення не проводять жодних екскурсій. Хоч туристів тут і не бракує. А дивитись загалом немає на що: порожні коридори, а що найгірше – діри на півстелі. Аби провести найелементарніший ремонт активісти із Києва вирішили самотужки зібрати кошти.

«У порівнянні з іншими замками, цей замок в доволі доброму стані, але, якщо подивитись в середині, тай ззовні, тут вистачає роботи, щоб збирати якісь громадські кошти», – каже ініціатор збору коштів на ремонт Свірзького замку Дмитро Антонюк.

«Ми хочемо купити вапно, найняти працівників, які тут можуть залатати ті дірки, і плюс каналізаційні люки, бо там просіли люки», – додає заступник директора Свірзького замку Володимир Мандзяк.

На найнеобхідніші роботи потрібно п’ять тисяч гривень. Активістам наразі вдалось зібрати лише половину суми. А поки кошти і далі продовжують надходити, волонтери самотужки прибирають територію замку. Учора вони вирубували кущі і чагарники на Свірзьких схилах.

Цих вихідник – це перший етап з великої акції з порятунку Свіржа, наступну таку акцію проведуть 11-12 травня. Для облагородження замку шукають кошти, чи просто робочі руки. А, як винагороду, пропонують ніч у фортеці.

«Основний цвях цієї програми – це просто цей замок і ця мальовнича місцевість. Це просто казково, як для мене киянина, це фантастично, я привезу сюди дружину з донькою», – каже Антонюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 19:20 :25