Новини » Львів 3 травня, 2012, 9:48
На Львівщині пройшов спільний українсько-польський «Марш пам’яті»

Протягом двох днів на території Старосамбірського району Львівської області тривав спільний українсько-польський «Марш пам’яті».

У ньому взяли участь молодь Перемишльського повіту сусідньої держави та школярі Прикарпаття.

Про це сьогодні, 3 травня, повідомив кореспондент ІА ZIK.

За словами ініціатора акції, голови Старосамбірської районної ради Володимира Горбового, вона проводилася з метою національно-патріотичного виховання молоді, збереження історичної пам’яті, гідного вшанування жертв комуністичного режиму у червні 1941 року в урочищі Саліна, що біля містечка Добромиль.

Нагадаємо, що наприкінці червня 1941 року в соляних шахтах Саліна «енкаведисти» знищили понад три тисячі в’язнів перемишльської та добромильської тюрем. Тепер на місці їх страти споруджено пам’ятник і воно стало спільною незагоєною раною для народів двох сусідніх держав.

Піша хода польської молоді пролягла останнім шляхом в’язнів Перемишльської тюрми аж до Саліни, де вони були закатовані військовими НКВД та скинуті у соляні шахти. Учасники «Маршу пам’яті» заночували у селищі Нижанковичі, а потім разом із школярами Старосамбірщини вирушили до місця скорботи.

В урочищі Саліна – жалобному місці відбулися поминальні заходи. Адже, як наголошували виступаючі, молодь двох сусідніх держав має знати правду про страшне історичне минуле, щоб подібне комуністичне лихо ніколи не повторилося.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 06:53 :11