live
Новини » Львів

Депутати вимагають звільнити керівника Львівдержрибохорони, який покриває браконьєрів

Львівська облрада звернулася до Державного агентства рибного господарства України про звільнення з посади керівника Львівдержрибохорони Богдана Германа, який «підозрюється у використанні корупційних схем та сприянні порушникам природоохоронного законодавства на водоймах Львівщини».

«За» це рішення проголосували 72 депутати на сесії 26 квітня.

У зверненні, зокрема, зазначається:

«На початку 2011 року начальником Головного державного управління охорони, використання, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області (далі – Львівдержрибоохорона) призначено Богдана Германа – керівника Сколівського районного осередку Партії регіонів – особи без фахової освіти, належного досвіду і відповідного стажу роботи в цій галузі.

Відтоді на адресу Львівської обласної ради надходять численні скарги і звернення громадських організацій та мешканців області щодо загрозливої ситуації, яка склалася у зв’язку з браконьєрством на водних об’єктах. Упродовж тривалого часу в ЗМІ неодноразово висвітлювалася інформація про резонансні факти браконьєрства на водоймах Львівщини.

Рішенням Львівської обласної ради від 05.07.2011 № 186 визнано незадовільною діяльність Львівдержрибоохорони та скеровано подання до голови Державної агенції рибного господарства України про доцільність перебування Германа Б. П. на займаній посаді.

З метою повної і всебічної перевірки інформації за зверненням Львівської обласної ради від 20.12.2011 щодо системних порушень та незаконних дій посадових осіб Львівдержрибоохорони, наказом Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства України (далі – Головрибвод України) від 13.01.2012 № 09 створено комісію в складі посадових осіб Головрибводу України, депутатів Львівської обласної ради та представників громадськості.

За результатами роботи комісії складено Акт перевірки діяльності Львівдержрибоохорони. У документі підтверджено факти, наведені в скаргах і зверненнях, зафіксовано системні порушення та незаконні дії посадових осіб Львівдержрибоохорони.

За результатами роботи комісія вирішила:

1. Визнати незадовільною роботу керівника Львівдержрибоохорони Германа Б.П.

2. Визнати незадовільною роботу Львівдержрибоохорони за такими напрямами: робота з громадськими інспекторами, ведення діловодства, співпраця із Львівською обласною радою.

3. Визнати недостатньою роботу Львівдержрибоохорони за такими напрямами: рибоохоронна діяльність, іхтіологія.

4. Провести службову перевірку стосовно неналежного опрацювання окремих відповідей на запити комісії посадовими особами Львівдержрибоохорони, встановити причини та умови, що сприяли даній ситуації, та вжити заходів щодо притягнення до відповідальності посадових осіб. Інформацію про результати службової перевірки скерувати до Головрибводу України та Львівської обласної ради.

5. Відсутність затвердженої в установленому порядку Регіональної програми розвитку рибного господарства у Львівській області на 2012 рік свідчить про неналежну організацію роботи Львівдержрибоохорони.

6. Визнати, що існуючий стан справ у рибоохоронній роботі Львівдержрибохорони є однією з причин проведення громадських акцій та наявності великої кількості скарг і звернень громадян Львівської області.

7. Зобов’язати Львівдержрибоохорону пред’явити регресний позов до особи, відповідальної за незаконне звільнення державного інспектора Подібка М. В., з метою відшкодування коштів у розмірі понад 41 000 грн.

8. Скерувати копії Акта голові Львівської облдержадміністрації, голові Львівської обласної ради, Прокуратурі Львівської області, ГУ МВС України у Львівській області, Державній екологічній інспекції України, іншим компетентним органам до відома та відповідного реагування.

Станом на 09 квітня 2012 року до Львівської обласної ради не надійшло жодних документів щодо результатів роботи комісії.

26 березня 2012 року в Державному агентстві рибного господарства України відбувся конкурс на заміщення вакантних посад керівників територіальних органів Держрибагентства України та їх заступників.

За результатами конкурсу визначено переможців: на посаду начальника управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області – Герман Богдан Петрович, на посаду заступника начальника управління – Комар Степан Ількович.

Слід зазначити, що згадані особи не відповідають кваліфікаційним вимогам, не мають фахової освіти, стажу державної служби та досвіду роботи за спеціальністю, а також скомпрометовані попередньою службовою діяльністю (згідно з висновком в Акті перевірки).

Вважаємо неприпустимим обіймання посади державного службовця особою, що підозрюється у використанні корупційних схем та сприянні порушникам природоохоронного законодавства на водоймах Львівщини.

Враховуючи вищезазначене, просимо Державне агентство рибного господарства України розглянути це звернення та вжити вичерпних заходів, спрямованих на недопущення погодження особи, яка не відповідає кваліфікаційним вимогам кандидата на заміщення вакантної посади начальника управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській облаcті та має вкрай сумнівну репутацію серед рибальської громади Львівщини».

 Loading...
Loading...
Loading...