live
Новини » Львів 13213

Парк «Знесіння» забудовує «мільйонер-банкрут»?

У Древній Греції, якщо вірити Солону, закони були схожими на павутину. Якщо в неї потрапляв слабкий, то заплутувався і вибратися не міг. Якщо сильний, то вибирався, pозірвавши павутину. В сучасній Україні не треба бути ані сильним, ані слабким. Досить бути хитрим – тоді закони можна обійти.

Почалась наша історія на сесії Львівської міської ради наприкінці 2011 з депутатського звернення Ірини Шалаковської. В ній було озвучено інформацію про будівництво в регіональному ландшафтному парку «Знесіння», територія якого належить до категорії земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.

Якщо підніматися по вулиці Лісній (бічна Лисенка), то під самим парком ми побачимо красиву хатину. Згідно з рішенням Апеляційного суду Львівської області № 22-894/09 від 2 листопада 2009 року, це будівництво підлягає знесенню. Але незважаючи на те, що від дня, коли це рішення побачило світ, минуло вже три роки, фільварок стоїть, як і стояв.

За документами (виконавче провадження № 17698579 від 25 лютого 2010 року), будівництво провадить така собі Ольга Мартюк – звичайна бабуся, яка проживає десь на восьмому поверсі сихівської панельки. Очевидно, тіснувато їй стало. А якщо без жартів, то пані Мартюк є тещею одного із справжніх забудовників цього угіддя.

Одним з них, відповідно до Протоколу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради від 24 травня 2007 року, є Володимир Швед.

Спочатку справа стосувалася будинку на вулиці Лісній, 16 (Припис управління архітектури містобудування від 29 травня 2007 року). Але такого номера в природі не існує. Є припущення, що це зроблено навмисно, для того, аби заплутати сліди. Але в позовній заяві до місцевого суду Личаківського району, парк «Знесіння» чітко вказує на цю неточність і не робить різниці між цими двома адресами.

Про інших забудовників поки що не відомо. Площа самої забудови становить 800 квадратних метрів!

Ясна справа, що торохкотіння тракторів і деренчання бензопил не могли потішити мешканців цього району. Та й міська влада була шокована таким розмахом будови – це ж не туристична палатка в лісі, а тисячі квадратних метрів житлової забудови! 8 квітня 2010 року Личаківська районна адміністрація Львова просила начальника Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції пана Савойника прийняти до виконання виконавчий лист виданий Личаківським судом Львова на громадянку Мартюк про заборону проведення будівельних робіт в парку (вулиця Лісна, 13). Окрім того, пані Мартюк було наказано знести самовільно збудований об’єкт і привести усе до попереднього стану. Та й воно вірно – немає чого витрачати кошти з бюджету на бульдозери, щоб знести усю цю катавасію. Як ви думаєте, владний папірець дуже налякав тещу одного з забудовників? Будівництво не те, що не припинилося, а спокійнісінько собі тривало. Але ж яким чином? Наші «герої» придумали новий план і успішно втілили його в життя.

Спершу на забудовників подав до суду парк «Знесіння» (Позовна заява до Львівського суду Личаківського району від 5 грудня 2007 року). Потім забудовники подали зустрічний позов в ту ж інстанцію. Їм вдалося виграти справу. Але вже в Апеляційному суді, де 2 листопада 2009 року розглядали цю ж справу, суд вирішив: «Апеляційну скаргу регіонального ландшафтного парку «Знесіння» задовольнити повністю, а у задоволені позову Мартюк відмовити і стягнути з забудовників на користь Личаківської районної адміністрації 37 гривень 50 копійок». Також суд поставив вимогу «знести самовільно збудований об’єкт та привести земельну ділянку у попередній стан». І от поки тривала судова тяганина, виконавча служба не могла завадити незаконному будівництву. Цілком ймовірно, що невдовзі розпочнеться нова тяганина, яка унеможливить знесення будинку. Хоча на даний момент Державною виконавчою службою Личаківського району винесена постанова від 16 лютого 2012 року про демонтаж самочинно збудованого будинку. Проведення демонтажних робіт покладено на будівельну організацію КП «Львів Рембудпостач».

Але як нам вдалося довідатися з джерел у міській раді, за цю справу має намір взятися міський голова Андрій Садовий, принаймні, відповідь мера на депутатський запит у нас є і датується вона 11 листопада 2011 року (№ 1104/вих-3456).

А знаєте, за що б ми меру реально зареспектували? Якби він зробив щось таке, як його колега з Вільнюса. Хто не в курсі – бігом до комп’ютера, пишіть в ютубі «мер Вільнюса» і насолоджуйтеся, як пан Зуокас їздить на БТР по мажорських мерседесах, припаркованих абиде і абияк. А зробивши свою справу, мер сідає на велосипед і весело крутить педалі під оплески тамтешніх городян.

Але повернімось до наших «забудовників». Намалюємо тепер іншу схему.

Уявіть – бізнесмена Х, якому завжди чогось бракує. От він бере до рук закони і починаєте їх ретельно вивчати. Після цього починається серйозна робота. «Бізнесмен» бере в банках кредити, потрохи переписує своє майно на пішаків, дещо й собі, для «галочки» залишає. Кредити, звісно, солідні – не для купівлі електрочайника. Настає час віддавати, а він каже – нема у мене нічого, я – банкрут. Ясно, що банки від такої перспективи не в захваті, починаються суди, але ж воно того варте! Бо ж хто не ризикує, той не п’є шампанське. Отож суд визнає того горе-бізнесмена банкрутом, виконавчі служби, як в серіалі «Династія» починають виносити меблі з його хати (точніше не його, а орендованої), але й на це можна очі закрити. Також треба буде пересісти з чорного лексуса, ну, скажімо, в червоне пежо, бо в маршрутку залізти соромно. Відпочивати доведеться не на Капрі чи Бора-Бора, а в скромній Анталії. І так далі. Ще одна деталь – відповідно до закону, протягом трьох років банкрот не можете займатися підприємницькою діяльністю. А за рішенням суду про банкрутство з нього списують усі борги!

А тепер давайте розкривати карти. У бізнесмена Х є ім’я – вже згаданий Володимир Швед. Він – продуктово-магазинний магнат. У львівських масштабах, звісно. А ще він нібито банкрут. Принаймні, банкрутом його визнав Господарський суд Львівської області (справа № 33139 від 24 грудня 2009 року).

Словом, нібито банкрут на прізвище Швед залишився без нічого, окрім купи боргів. Загалом він завинив майже 30 мільйонів гривень. Для прикладу, лише Податковій він «висить» без кількох копійок чверть мільйона гривень (відповідно до постанови Львівського Апеляційного господарського суду (справа № 33/139) від 8 червня 2011 року).

Неймовірно цікавий факт виплив під час розгляду паперів цієї справи. Володимир Швед, який виявився нібито банкрутом, велику частину свого майна, яке забезпечене заставою, винен ТзОВ «ЗахідАвтоЦентр» (Реєстр вимог кредиторів). Цікаво те, що СПД Швед В.В. та це ТзОВ мають юридичну адресу на одній вулиці, в одному домі і в одній квартирі – Скорини, 32, кв. 77. А найкумедніше, що за просто-таки дивовижним збігом обставин, директором ТзОВ «ЗахідАвтоЦентр» є Марія Швед – мама Володимира Шведа.

Цікаво, що «Альфа-Банк», якому Володимир Швед заборгував майже 24 мільйони гривень (відповідно до постанови Львівського Апеляційного господарського суду (справа № 33139) від 8 червня 2011 року), віддав свої боргові претензії тому ж ТзОВ «ЗахідАвтоЦентр» (Ухвала Господарського суду Львівської області від 3 лютого 2011 року). А от «УкрСибБанк», який також мав необережність позичити нашому «банкруту» майже чотири мільйони гривень, продовжує з ним боротьбу на усіх фронтах.

Будемо сподіватись, що і наш мер займе принципову позицію з цього питання, візьме на баланс міста незаконно збудований маєток цих «бригадирів», та й віддасть на благо сиротинця. Реклама в міського голови була б забезпечена на всі наступні вибори, а наші забудовники може б щось та й зрозуміли...

Коментарі

Шалаковська Ірина, депутат ЛМР

Мною поданий запит, датований листопадом 2011 року, про те, що самобуд на вулиці Лісній, 13 слід приватизувати на користь міста. Є пропозиція замість того, щоб зносити будівлю, взяти її у комунальну власність і під міський контроль. На цій базі можна створити дитячий будинок чи реабілітаційний центр для дітей. Натомість тим, хто будував цей будинок, коштом міської ради ми можемо повернути витрати за будівельні матеріали, але не за роботу. Така практика не нова – в Україні вже були схожі випадки. І ще – ті, хто будував цей дім, мали б нам дякувати за те, що ми маємо намір щось їм повернути. Бо є виконавче провадження про знесення будинку, а всі суди вони вже програли.

Олесь Завадович директор РЛП «Знесіння»

По правді, я уже втомився від цих будівництв. Спроба зведення особняка на Лісній, 13 – не єдине незаконне будівництво у парку. Знаєте, видається так, що збудувати там щось простіше, аніж потім усе ліквідувати. Навіть, якщо хтось вже збудував собі незаконний будинок в парку, то не зробив бодай чогось для цього парку. Наприклад, відкрив якийсь заклад харчування чи аптеку. Щоб парк теж зміг заробляти, бо він здичавів у плані сервісу. Були спроби поговорити з власниками самобудів, але ці всі спроби – просто смішні. З іншого боку ,ті, хто будують ці хороми. намагаються владнати всі справи через суди. Умовно кажучи, вони за кількасот доларів купили землю в «когось», хто не мав сили чи бажання її щороку перекопувати. Досить популярна на сьогодні схема. Але насправді усе не так просто. Процедура отримання цієї землі надзвичайно складна. Той, хто нібито придбав цю землю не усвідомлює, що купив кота у мішку. Бо рано чи пізно прийдуть відповідні органи з наміром знести усе, що набудовано. Але і тут виникнуть проблеми. Охорона будинків нікого на територію не пускає, але й продовжувати будівництво буде нереально. Звичайно все може вирішити один фаустпатрон (сміється), але ж ми не варвари. Але спокійного життя у тих, хто будує в парку не буде. Правда, і в мене також. Були і особисті погрози і обіцянки познайомити мене з «хірургами», а зараз парк обклали адміністративними перевірками. Словом, допомагають нам сповна відчути тягар життя. Як видно, довкола парку один негатив...

Марія Швед, одна з власниць, за документами, будинку на Лісній,13

Будь-які коментарі давати ІА ZIK відмовилась.

Сергій Олексієнко,
для Західної інформаційної корпорації


Реклама

Укладаючи договір з потенційним клієнтом, юридична або фізична особа звертає увагу на його фінансове становище. Для цього багато компаній роблять запит до відповідних органів для отримання необхідної інформації. Даним документом служить довідка про банкрутство.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...